| Manufacturer Part Number: | AQY221N3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Solid State Relays |
| Available Quantity: | 14062 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) 4-SMD (0.175", 4.45mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | AQY221N3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-AQY221N3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | AQx REACH Cert of Compliance How to Read Date Codes | |
| Mfg Application Notes | Working with Optically-Isolated Relays | |
| Product Training Modules | PhotoMOS Solid State Relays | |
| Design Resources | PhotoMOS Schematic & Wiring Diagrams | |
| Featured Product | AQY Series Relays PhotoMOS™ Relays | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | PhotoMOS™ AQY Series | |
| Category | Relays | |
| Family | Solid State Relays | |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works | |
| Series | PhotoMOS™ AQY | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) | |
| Output Type | AC, DC (RF) | |
| On-State Resistance (Max) | 7.5 Ohm | |
| Load Current | 150mA | |
| Voltage - Input | 1.14VDC | |
| Voltage - Load | 0 ~ 25 V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Termination Style | SMD (SMT) Tab | |
| Package / Case | 4-SMD (0.175", 4.45mm) | |
| Supplier Device Package | 4-SSOP | |
| Relay Type | Relay | |
| Standard Package | 150 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | AQY221N3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
AQY221N3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of AQY221N3V is new and unused, you can buy AQY221N3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for AQY221N3V.
| RNU0J681MDN1KX | 680µF 6.3V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can 7 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | RNU0J681MDN1KX.pdf | |
| ECM24DCAI | CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD | ECM24DCAI.pdf | |
| 445W22K27M00000 | 27MHz ±20ppm Crystal 8pF 40 Ohm 0°C ~ 50°C Surface Mount 2-SMD | 445W22K27M00000.pdf | |
| 1PMT4104E3/TR7 | Zener Diode 10V 1W ±5% Surface Mount DO-216 | 1PMT4104E3/TR7.pdf | |
| Z8F3201PM020EC | eZ8 Encore!® Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 32KB (32K x 8) FLASH | Z8F3201PM020EC.pdf | |
| MX6AWT-H1-0000-000BF7 | LED Lighting XLamp® MX-6 White, Warm 3200K 3.3V 300mA 120° 2-SMD, Gull Wing, Exposed Pad | MX6AWT-H1-0000-000BF7.pdf | |
| DC200D40 | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck | DC200D40.pdf | |
| ERJ-1TRQJ9R1U | RES SMD 9.1 OHM 5% 1W 2512 | ERJ-1TRQJ9R1U.pdf | |
| RT0603BRD072K94L | RES SMD 2.94KOHM 0.1% 1/10W 0603 | RT0603BRD072K94L.pdf | |
| PT01W-8-33S | 3 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | PT01W-8-33S.pdf | |
| 10-214614-2S | 3 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | 10-214614-2S.pdf | |
| BM10B(0.6)-50DP-0.4V(51) | 50 Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold | BM10B(0.6)-50DP-0.4V(51).pdf | |
| 310-83-158-41-105101 | 58 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold | 310-83-158-41-105101.pdf | |
| M55342K11B11E3RWSV | RES SMD 11.3K OHM 1% 1/20W 0402 | M55342K11B11E3RWSV.pdf |