| Manufacturer Part Number: | AQY221N2V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Solid State Relays |
| Available Quantity: | 12007 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) 4-SMD (0.175", 4.45mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | AQY221N2V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-AQY221N2V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | AQx REACH Cert of Compliance How to Read Date Codes | |
| Mfg Application Notes | Working with Optically-Isolated Relays | |
| Product Training Modules | PhotoMOS Solid State Relays | |
| Design Resources | PhotoMOS Schematic & Wiring Diagrams | |
| Featured Product | AQY Series Relays PhotoMOS™ Relays | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | PhotoMOS™ AQY Series | |
| Category | Relays | |
| Family | Solid State Relays | |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works | |
| Series | PhotoMOS™ AQY | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) | |
| Output Type | AC, DC (RF) | |
| On-State Resistance (Max) | 12.5 Ohm | |
| Load Current | 120mA | |
| Voltage - Input | 1.14VDC | |
| Voltage - Load | 0 ~ 40 V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Termination Style | SMD (SMT) Tab | |
| Package / Case | 4-SMD (0.175", 4.45mm) | |
| Supplier Device Package | 4-SSOP | |
| Relay Type | Relay | |
| Standard Package | 150 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | AQY221N2V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
AQY221N2V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of AQY221N2V is new and unused, you can buy AQY221N2V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for AQY221N2V.
| UKL1HR22KDDANATD | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1HR22KDDANATD.pdf | |
| GRM1886R1H8R3DZ01D | 8.3pF 50V Ceramic Capacitor R2H 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1886R1H8R3DZ01D.pdf | |
| SP1210R-272J | 2.7µH Shielded Wirewound Inductor 826mA 305 mOhm Max Nonstandard | SP1210R-272J.pdf | |
| NCV2200SN1T1G | Comparator General Purpose Complementary, Rail-to-Rail SOT-23-5 | NCV2200SN1T1G.pdf | |
| SN74LV08ADR | AND Gate IC 4 Channel 14-SOIC | SN74LV08ADR.pdf | |
| SY100EL16VBKC | IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-MSOP | SY100EL16VBKC.pdf | |
| IS42S83200B-7TLI-TR | IC SDRAM 256MBIT 143MHZ 54TSOP | IS42S83200B-7TLI-TR.pdf | |
| A6277SA | LED Driver IC 8 Output Linear Shift Register 150mA 20-DIP | A6277SA.pdf | |
| LM2832XSD | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.6V 1 Output 2A 6-WDFN Exposed Pad | LM2832XSD.pdf | |
| CA06R16S-4PF80 | 2 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Silver | CA06R16S-4PF80.pdf | |
| TVS07RF-11-2HN | 2 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | TVS07RF-11-2HN.pdf | |
| CTVP00RF-11-19PE-P1 | 19 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold | CTVP00RF-11-19PE-P1.pdf | |
| TV06RQK-23-6P-LC | TV 6C 6#8(QUAD) PIN RECP | TV06RQK-23-6P-LC.pdf | |
| 20021321-00096T1LF | 96 Position Receptacle Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold | 20021321-00096T1LF.pdf | |
| OSTOQ093250 | 9 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) Vertical Through Hole | OSTOQ093250.pdf |