| Manufacturer Part Number: | AQY221FR2V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Solid State Relays |
| Available Quantity: | 12376 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) 4-SMD (0.175", 4.45mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | AQY221FR2V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-AQY221FR2V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | AQx REACH Cert of Compliance How to Read Date Codes | |
| Mfg Application Notes | Working with Optically-Isolated Relays | |
| Featured Product | AQY Series Relays PhotoMOS™ Relays | |
| Online Catalog | PhotoMOS™ AQY Series | |
| Category | Relays | |
| Family | Solid State Relays | |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works | |
| Series | PhotoMOS™ AQY | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) | |
| Output Type | AC, DC (RF) | |
| On-State Resistance (Max) | 1.25 Ohm | |
| Load Current | 250mA | |
| Voltage - Input | 1.3VDC | |
| Voltage - Load | 0 ~ 40 V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Termination Style | SMD (SMT) Tab | |
| Package / Case | 4-SMD (0.175", 4.45mm) | |
| Supplier Device Package | 4-SSOP | |
| Relay Type | Relay | |
| Standard Package | 150 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | AQY221FR2V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
AQY221FR2V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of AQY221FR2V is new and unused, you can buy AQY221FR2V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for AQY221FR2V.
| TM3B226K016HBA | 22µF Molded Tantalum Capacitors 16V 1411 (3528 Metric) 1.9 Ohm 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) | TM3B226K016HBA.pdf | |
| 199D106X9020C6B1E3 | 10µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20V Radial 0.217" Dia (5.50mm) | 199D106X9020C6B1E3.pdf | |
| IEGF6-1REC4-39725-35-V | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER | IEGF6-1REC4-39725-35-V.pdf | |
| 103-028-252-100 | Contact Gold Signal Non-Gendered Solder | 103-028-252-100.pdf | |
| VS-25CTQ040-N3 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 40V 30A Through Hole TO-220-3 | VS-25CTQ040-N3.pdf | |
| TLV1544IPWR | 10 Bit Analog to Digital Converter 4 Input 1 SAR 16-TSSOP | TLV1544IPWR.pdf | |
| XNH1ZMG46D | LED Circuit Board Indicator Single Green Diffused, Tinted 2.2V 140mA Round with Domed Top, 1.80mm | XNH1ZMG46D.pdf | |
| VI-B4T-MV | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W | VI-B4T-MV.pdf | |
| 97-3106B28-2SX-940 | AB 14C 12#16, 2#12 SKT PLUG | 97-3106B28-2SX-940.pdf | |
| 09185306903 | 30 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle | 09185306903.pdf | |
| RT0805BRD0736RL | RES SMD 36 OHM 0.1% 1/8W 0805 | RT0805BRD0736RL.pdf | |
| RCP2512W30R0JEA | RES SMD 30 OHM 5% 22W 2512 | RCP2512W30R0JEA.pdf | |
| M55342K06B150BRT0 | RES SMD 150K OHM 0.1% 0.15W 0705 | M55342K06B150BRT0.pdf |