| Manufacturer Part Number: | AQW654A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Solid State Relays |
| Available Quantity: | 9060 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Solid State Relay DPST-NO/NC (1 Form A and B) 8-SMD (0.300", 7.62mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | AQW654A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-AQW654A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | AQx REACH Cert of Compliance How to Read Date Codes | |
| Mfg Application Notes | Working with Optically-Isolated Relays | |
| Product Training Modules | PhotoMOS Solid State Relays | |
| Design Resources | PhotoMOS Schematic & Wiring Diagrams | |
| Featured Product | PhotoMOS™ Relays | |
| Online Catalog | PhotoMOS™ AQW Series | |
| Category | Relays | |
| Family | Solid State Relays | |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works | |
| Series | PhotoMOS™ AQW | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Circuit | DPST-NO/NC (1 Form A and B) | |
| Output Type | AC, DC | |
| On-State Resistance (Max) | 16 Ohm | |
| Load Current | 120mA | |
| Voltage - Input | 1.14VDC | |
| Voltage - Load | 0 ~ 400 V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Termination Style | Gull Wing | |
| Package / Case | 8-SMD (0.300", 7.62mm) | |
| Supplier Device Package | 8-SMD | |
| Relay Type | Relay | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | AQW654A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
AQW654A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of AQW654A is new and unused, you can buy AQW654A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for AQW654A.
| C901U390JZSDCA7317 | 39pF 440VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc 0.276" Dia (7.00mm) | C901U390JZSDCA7317.pdf | |
| CWR26HK107JCHC\TR | 100µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 15V 2915 (7338 Metric) 180 mOhm 0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm) | CWR26HK107JCHC\TR.pdf | |
| MASMCJ24CA | TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB | MASMCJ24CA.pdf | |
| RT0805DRE07464KL | RES SMD 464K OHM 0.5% 1/8W 0805 | RT0805DRE07464KL.pdf | |
| CTV06RW-25-29PD-506 | 29 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | CTV06RW-25-29PD-506.pdf | |
| PTG06SE-18-32P | 32 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | PTG06SE-18-32P.pdf | |
| 0554500269 | 2 Positions Header, Shrouded Connector 0.049" (1.25mm) Surface Mount Tin | 0554500269.pdf | |
| PRPN122MAMS | 24 Positions Header, Unshrouded Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold | PRPN122MAMS.pdf | |
| DF7A-9EP-3.96C | 9 Position Rectangular Housing Connector Plug White 0.156" (3.96mm) | DF7A-9EP-3.96C.pdf | |
| Y1685V0004BA9W | RES NETWORK 2 RES 1K OHM 1505 | Y1685V0004BA9W.pdf |