| Manufacturer Part Number: | AQW217A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Solid State Relays |
| Available Quantity: | 9683 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Solid State Relay DPST (2 Form A) 8-SMD (0.300", 7.62mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | AQW217A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-AQW217A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | AQx REACH Cert of Compliance How to Read Date Codes | |
| Mfg Application Notes | Working with Optically-Isolated Relays | |
| Product Training Modules | PhotoMOS Solid State Relays | |
| Design Resources | PhotoMOS Schematic & Wiring Diagrams | |
| Featured Product | PhotoMOS™ Relays | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | PhotoMOS™ AQW Series | |
| Category | Relays | |
| Family | Solid State Relays | |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works | |
| Series | PhotoMOS™ AQW | |
| Packaging | Tube | |
| Part Status | Active | |
| Circuit | DPST (2 Form A) | |
| Output Type | AC, DC | |
| On-State Resistance (Max) | 15 Ohm | |
| Load Current | 160mA | |
| Voltage - Input | 1.14VDC | |
| Voltage - Load | 0 ~ 200 V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Termination Style | Gull Wing | |
| Package / Case | 8-SMD (0.300", 7.62mm) | |
| Supplier Device Package | 8-SMD | |
| Relay Type | Relay | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | AQW217A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
AQW217A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of AQW217A is new and unused, you can buy AQW217A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for AQW217A.
| P4202SBLRP | SIDACTOR BI 380V 250A DO214AA | P4202SBLRP.pdf | |
| GEC22DRTN-S13 | CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND | GEC22DRTN-S13.pdf | |
| ECC22DPBS | CONN EDGECARD 44POS .100" | ECC22DPBS.pdf | |
| LTC2751BIUHF-16#TRPBF | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 38-QFN (5x7) | LTC2751BIUHF-16#TRPBF.pdf | |
| N79E352APG | 8051 N79 Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 8KB (8K x 8) FLASH | N79E352APG.pdf | |
| LF156H | J-FET Amplifier 1 Circuit TO-99-8 | LF156H.pdf | |
| S-1132B41-M5T1G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 4.1V 300mA SOT-23-5 | S-1132B41-M5T1G.pdf | |
| LT1764EFE-3.3#TRPBF | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 3A 16-TSSOP-EP | LT1764EFE-3.3#TRPBF.pdf | |
| GSM43DRSI-S288 | CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND | GSM43DRSI-S288.pdf | |
| CA02L28-21PBA176 | 37 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold | CA02L28-21PBA176.pdf | |
| ACA3102E20-24SBX | ACB 4C 2#8 2#16 SKT RECP BOX | ACA3102E20-24SBX.pdf | |
| 09360005133 | HAN U HEX ADAPTER PG 16 | 09360005133.pdf | |
| 431712-17-0 | 17 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws | 431712-17-0.pdf | |
| PLTT0805Z5831AGT5 | RES SMD 5.83KOHM 0.05% 1/4W 0805 | PLTT0805Z5831AGT5.pdf | |
| RN55E5050BR36 | RES 505 OHM 1/8W .1% AXIAL | RN55E5050BR36.pdf |