| Manufacturer Part Number: | A22L-20A |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron Automation and Safety |
| Product Category: | Configurable Switch Components - Contact Block |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Configurable Contact Block DPST-NO 10A @ 110VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | A22L-20A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-A22L-20A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Switches | |
| Family | Configurable Switch Components - Contact Block | |
| Manufacturer | Omron Automation and Safety | |
| Series | A22 | |
| Part Status | Active | |
| (Select First, Then Apply Filters) Compatible Series | Omron, A22 | |
| Circuit | DPST-NO | |
| Contact Rating @ Voltage | 10A @ 110VAC | |
| Requires | Switch Body | |
| Termination Style | Screw Terminal | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | A22L-20A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
A22L-20A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Omron Automation and Safety all series components. The condition of A22L-20A is new and unused, you can buy A22L-20A Omron Automation and Safety with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for A22L-20A.
| GRM0335C1E8R7DA01D | 8.7pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C1E8R7DA01D.pdf | |
| S203M96Z5UP63L0R | 0.02µF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc | S203M96Z5UP63L0R.pdf | |
| BFC246858124 | 0.12µF Film Capacitor 250V 630V Polyester, Metallized Radial 0.689" L x 0.295" W (17.50mm x 7.50mm) | BFC246858124.pdf | |
| 1SMC110CA TR13 | TVS DIODE 110VWM 177VC SMC | 1SMC110CA TR13.pdf | |
| GBA22DRST-S288 | CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND | GBA22DRST-S288.pdf | |
| MRF6V2300NR5 | RF Mosfet LDMOS 50V 900mA 220MHz 25.5dB 300W TO-270 WB-4 | MRF6V2300NR5.pdf | |
| PA4308.102NLT | 1µH Unshielded Wirewound Inductor 12A 35 mOhm Max Nonstandard | PA4308.102NLT.pdf | |
| S1V3S344A00A800 | OSC TEXT TO SPEECH LSI 52QFP | S1V3S344A00A800.pdf | |
| GTS01G22-14S | GT 19C 19#16 SKT RECP LINE | GTS01G22-14S.pdf | |
| FCE17E09SC24B | 9 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole, Right Angle Solder | FCE17E09SC24B.pdf | |
| 801-87-044-10-004101 | 44 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 801-87-044-10-004101.pdf | |
| ERJ-S14F2322U | RES SMD 23.2K OHM 1% 1/2W 1210 | ERJ-S14F2322U.pdf | |
| CRCW080533R2FKTC | RES SMD 33.2 OHM 1% 1/8W 0805 | CRCW080533R2FKTC.pdf |