| Manufacturer Part Number: | A22L-10A |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron Automation and Safety |
| Product Category: | Configurable Switch Components - Contact Block |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Configurable Contact Block SPST-NO 10A @ 110VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | A22L-10A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-A22L-10A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Switches | |
| Family | Configurable Switch Components - Contact Block | |
| Manufacturer | Omron Automation and Safety | |
| Series | A22 | |
| Part Status | Active | |
| (Select First, Then Apply Filters) Compatible Series | Omron, A22 | |
| Circuit | SPST-NO | |
| Contact Rating @ Voltage | 10A @ 110VAC | |
| Requires | Switch Body | |
| Termination Style | Screw Terminal | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | A22L-10A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
A22L-10A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Omron Automation and Safety all series components. The condition of A22L-10A is new and unused, you can buy A22L-10A Omron Automation and Safety with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for A22L-10A.
| ECW-FA2J824JB | 0.82µF Film Capacitor 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.024" L x 0.398" W (26.00mm x 10.10mm) | ECW-FA2J824JB.pdf | |
| 744902068 | 6.8nH Unshielded Thin Film Inductor 300mA 500 mOhm Max 0603 (1608 Metric) | 744902068.pdf | |
| 95-21UYC/S530-A3/TR7 | Yellow 589nm LED Indication - Discrete 2V 2-SMD, Gull Wing | 95-21UYC/S530-A3/TR7.pdf | |
| RC0603JR-075M6L | RES SMD 5.6M OHM 5% 1/10W 0603 | RC0603JR-075M6L.pdf | |
| 97-3106B28-3PW-940 | AB 3C 3#8 PIN PLUG | 97-3106B28-3PW-940.pdf | |
| GTS030R16S-8S-025 | GT 5C 5#16S SKT RECP WALL | GTS030R16S-8S-025.pdf | |
| 796859-3 | 3 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 796859-3.pdf | |
| EDZ951/3 | 3 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | EDZ951/3.pdf | |
| OSTEM050152 | 5 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.300" (7.62mm) 225° Free Hanging (In-Line) | OSTEM050152.pdf | |
| HB06118000J0G | 6 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.394" (10.00mm) Through Hole | HB06118000J0G.pdf | |
| RT1206CRD076K8L | RES SMD 6.8K OHM 0.25% 1/4W 1206 | RT1206CRD076K8L.pdf | |
| RT0603WRC0763R4L | RES SMD 63.4OHM 0.05% 1/10W 0603 | RT0603WRC0763R4L.pdf |