| Manufacturer Part Number: | A22L-02A |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron Automation and Safety |
| Product Category: | Configurable Switch Components - Contact Block |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Configurable Contact Block DPST-NC 10A @ 110VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | A22L-02A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-A22L-02A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Switches | |
| Family | Configurable Switch Components - Contact Block | |
| Manufacturer | Omron Automation and Safety | |
| Series | A22 | |
| Part Status | Active | |
| (Select First, Then Apply Filters) Compatible Series | Omron, A22 | |
| Circuit | DPST-NC | |
| Contact Rating @ Voltage | 10A @ 110VAC | |
| Requires | Switch Body | |
| Termination Style | Screw Terminal | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | A22L-02A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
A22L-02A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Omron Automation and Safety all series components. The condition of A22L-02A is new and unused, you can buy A22L-02A Omron Automation and Safety with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for A22L-02A.
| UPS1H470MED | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1H470MED.pdf | |
| BFC237051152 | 1500pF Film Capacitor 220V 400V Polyester, Metallized Radial 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm) | BFC237051152.pdf | |
| 73475-101 | 1 (Coax or Power) Position Connector Natural Through Hole Rack and Panel | 73475-101.pdf | |
| RBC07DRTH | CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD | RBC07DRTH.pdf | |
| GEC07DREH-S93 | CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET | GEC07DREH-S93.pdf | |
| SIT8008BC-73-XXE-24.545454E | OSC XO 24.545454MHZ OE | SIT8008BC-73-XXE-24.545454E.pdf | |
| RM 2B | DIODE GEN PURP 800V 1.2A AXIAL | RM 2B.pdf | |
| DC630-563K | 56µH Unshielded Wirewound Inductor 3.77A 69 mOhm Max Radial | DC630-563K.pdf | |
| V375C12C75BN2 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W | V375C12C75BN2.pdf | |
| J7KNA-AR-31 24D | Contactor Relay 4PST (3 Form A, 1 Form B) 24VDC Coil DIN Rail | J7KNA-AR-31 24D.pdf | |
| 44-3554-10 | CONN IC DIP SOCKET ZIF 44POS TIN | 44-3554-10.pdf | |
| 0387106313 | 13 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws | 0387106313.pdf | |
| 1764183 | 5 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.200" (5.08mm) 90°, Right Angle Through Hole | 1764183.pdf | |
| MRS25000C2803FRP00 | RES 280K OHM 0.6W 1% AXIAL | MRS25000C2803FRP00.pdf |