| Manufacturer Part Number: | A22L-01A |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron Automation and Safety |
| Product Category: | Configurable Switch Components - Contact Block |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Configurable Contact Block SPST-NC 10A @ 110VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | A22L-01A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-A22L-01A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Switches | |
| Family | Configurable Switch Components - Contact Block | |
| Manufacturer | Omron Automation and Safety | |
| Series | A22 | |
| Part Status | Active | |
| (Select First, Then Apply Filters) Compatible Series | Omron, A22 | |
| Circuit | SPST-NC | |
| Contact Rating @ Voltage | 10A @ 110VAC | |
| Requires | Switch Body | |
| Termination Style | Screw Terminal | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | A22L-01A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
A22L-01A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Omron Automation and Safety all series components. The condition of A22L-01A is new and unused, you can buy A22L-01A Omron Automation and Safety with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for A22L-01A.
| RBC20DRES-S734 | CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET | RBC20DRES-S734.pdf | |
| 416F32012IDR | 32MHz ±10ppm Crystal 18pF 200 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F32012IDR.pdf | |
| LMK04031BISQ/NOPB | IC CLOCK COND W/PLL 48WQFN | LMK04031BISQ/NOPB.pdf | |
| DG200AAK | 2 Circuit IC Switch 1:1 70 Ohm 14-CERDIP | DG200AAK.pdf | |
| 409HA501M | 500 Ohm 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top and Bottom Adjustment | 409HA501M.pdf | |
| VI-BNB-IW-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W | VI-BNB-IW-F2.pdf | |
| AYM22DRMH-S288 | CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND | AYM22DRMH-S288.pdf | |
| 14-822-90WR | CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD | 14-822-90WR.pdf | |
| 0399400522 | 22 Position Terminal Block Plug, Barrier Strip 0.200" (5.08mm) 270° Free Hanging (In-Line) | 0399400522.pdf | |
| 1718660000 | 3 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board Through Hole | 1718660000.pdf | |
| 9C12063A9093FKHFT | RES SMD 909K OHM 1% 1/4W 1206 | 9C12063A9093FKHFT.pdf | |
| PSP700JB-270R | RES 270 OHM 7W 5% AXIAL | PSP700JB-270R.pdf | |
| RNC50H2551FRRE6 | RES 2.55K OHM 1/10W 1% AXIAL | RNC50H2551FRRE6.pdf |