| Manufacturer Part Number: | A22-20A |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron Automation and Safety |
| Product Category: | Configurable Switch Components - Contact Block |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Configurable Contact Block DPST-NO 10A @ 110VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | A22-20A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-A22-20A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Switches | |
| Family | Configurable Switch Components - Contact Block | |
| Manufacturer | Omron Automation and Safety | |
| Series | A22 | |
| Part Status | Active | |
| (Select First, Then Apply Filters) Compatible Series | Omron, A22 | |
| Circuit | DPST-NO | |
| Contact Rating @ Voltage | 10A @ 110VAC | |
| Requires | Switch Body | |
| Termination Style | Screw Terminal | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | A22-20A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
A22-20A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Omron Automation and Safety all series components. The condition of A22-20A is new and unused, you can buy A22-20A Omron Automation and Safety with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for A22-20A.
| 504HC1700K2CM6 | 0.5µF Film Capacitor 700V Polypropylene (PP) Nonstandard 2.677" L x 1.181" W (68.00mm x 30.00mm) | 504HC1700K2CM6.pdf | |
| M39003/01-6044/TR | 220µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 10V Axial 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) | M39003/01-6044/TR.pdf | |
| FRS-R-9 | FUSE TRON DUAL ELEMENT FUSE CLAS | FRS-R-9.pdf | |
| SRR0745A-181M | 180µH Shielded Inductor 460mA 820 mOhm Max Nonstandard | SRR0745A-181M.pdf | |
| PE-1008CM101JTT | 100nH Unshielded Wirewound Inductor 650mA 150 mOhm Max 1008 (2520 Metric) | PE-1008CM101JTT.pdf | |
| HM73-40R15LFTR13 | 150nH Shielded Inductor 40A 0.55 mOhm Max Nonstandard | HM73-40R15LFTR13.pdf | |
| ADS5522IPAPR | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 64-HTQFP (10x10) | ADS5522IPAPR.pdf | |
| PIC16LC622-04I/P | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 3.5KB (2K x 14) OTP 18-PDIP | PIC16LC622-04I/P.pdf | |
| LM2671N-12/NOPB | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 12V 1 Output 500mA 8-DIP (0.300", 7.62mm) | LM2671N-12/NOPB.pdf | |
| ADUM1285BRZ-RL7 | General Purpose Digital Isolator 3000Vrms 2 Channel 25Mbps 25kV/µs CMTI 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | ADUM1285BRZ-RL7.pdf | |
| VI-2TW-CX | CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W | VI-2TW-CX.pdf | |
| KPT01F10-98S | 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | KPT01F10-98S.pdf | |
| EXB-E10C333J | RES ARRAY 8 RES 33K OHM 1608 | EXB-E10C333J.pdf |