| Manufacturer Part Number: | A22-11A |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron Automation and Safety |
| Product Category: | Configurable Switch Components - Contact Block |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Configurable Contact Block DPST (1-NO, 1-NC) 10A @ 110VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | A22-11A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-A22-11A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Switches | |
| Family | Configurable Switch Components - Contact Block | |
| Manufacturer | Omron Automation and Safety | |
| Series | A22 | |
| Part Status | Active | |
| (Select First, Then Apply Filters) Compatible Series | Omron, A22 | |
| Circuit | DPST (1-NO, 1-NC) | |
| Contact Rating @ Voltage | 10A @ 110VAC | |
| Requires | Switch Body | |
| Termination Style | Screw Terminal | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | A22-11A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
A22-11A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Omron Automation and Safety all series components. The condition of A22-11A is new and unused, you can buy A22-11A Omron Automation and Safety with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for A22-11A.
| 50YXF1MEFCT15X11 | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50YXF1MEFCT15X11.pdf | |
| AON6596 | MOSFET N-CH | AON6596.pdf | |
| HCPL-2601#320 | Logic Output Optoisolator 10MBd Open Collector, Schottky Clamped 5000Vrms 1 Channel 10kV/µs CMTI 8-DIP Gull Wing | HCPL-2601#320.pdf | |
| ERJ-PA3F36R5V | RES SMD 36.5 OHM 1% 1/4W 0603 | ERJ-PA3F36R5V.pdf | |
| AIT6AA18-1SS | ER 10C 10#16 SKT PLUG | AIT6AA18-1SS.pdf | |
| GTC01F28-79S | GT 16C 9#16 7#8 SKT RECP LINE | GTC01F28-79S.pdf | |
| GTC01A24-10S | GT 7C 7#8 SKT RECP LINE | GTC01A24-10S.pdf | |
| CA3102E20-8SXB01 | 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA3102E20-8SXB01.pdf | |
| TX41AB90-1210 | Olive Drab Connector Backshell, Heat Shrink Adapter 11/16-24 UNEF 12, 13 | TX41AB90-1210.pdf | |
| 2-967642-1 | 3 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Gray | 2-967642-1.pdf | |
| T38235-02-0 | 2 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws (Not Included) | T38235-02-0.pdf | |
| YK33517030J0G | 17 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | YK33517030J0G.pdf | |
| 63903-1 | Terminal Magnetic Connector 31-33 AWG IDC | 63903-1.pdf | |
| Y0006V0337AV0L | RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL | Y0006V0337AV0L.pdf |