| Manufacturer Part Number: | A22-10A |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron Automation and Safety |
| Product Category: | Configurable Switch Components - Contact Block |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Configurable Contact Block SPST-NO 10A @ 110VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | A22-10A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-A22-10A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Switches | |
| Family | Configurable Switch Components - Contact Block | |
| Manufacturer | Omron Automation and Safety | |
| Series | A22 | |
| Part Status | Active | |
| (Select First, Then Apply Filters) Compatible Series | Omron, A22 | |
| Circuit | SPST-NO | |
| Contact Rating @ Voltage | 10A @ 110VAC | |
| Requires | Switch Body | |
| Termination Style | Screw Terminal | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | A22-10A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
A22-10A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Omron Automation and Safety all series components. The condition of A22-10A is new and unused, you can buy A22-10A Omron Automation and Safety with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for A22-10A.
| VJ0805D152MXXAR | 1500pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D152MXXAR.pdf | |
| IULNK111-1REC4-62-10.0-A | CIR BRKR MAG-HYDR 10A TOGGLE | IULNK111-1REC4-62-10.0-A.pdf | |
| 0674006.DRT4P | FUSE CERAMIC 6A 250VAC AXIAL | 0674006.DRT4P.pdf | |
| SIT8008BI-33-33E-6.912000T | OSC XO 3.3V 6.912MHZ OE | SIT8008BI-33-33E-6.912000T.pdf | |
| A54SX08A-FPQ208 | IC FPGA 130 I/O 208QFP | A54SX08A-FPQ208.pdf | |
| PC9S08AC128CFUE | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-QFP (14x14) | PC9S08AC128CFUE.pdf | |
| LP38693SDX-5.0/NOPB | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 500mA 6-WSON (3x3) | LP38693SDX-5.0/NOPB.pdf | |
| VE-B41-MV-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W | VE-B41-MV-F3.pdf | |
| CA3101R28-21P | 37 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | CA3101R28-21P.pdf | |
| 1060453000 | BLC CONN 2 POS MM127.0 BLK | 1060453000.pdf | |
| M80-4610605 | 6 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp Gold 24-28 AWG | M80-4610605.pdf | |
| RMCP2010FT54R9 | RES SMD 54.9 OHM 1% 1W 2010 | RMCP2010FT54R9.pdf | |
| RN55D1430FRSL | RES 143 OHM 1/8W 1% AXIAL | RN55D1430FRSL.pdf |