| Manufacturer Part Number: | A22-02A |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron Automation and Safety |
| Product Category: | Configurable Switch Components - Contact Block |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Configurable Contact Block DPST-NC 10A @ 110VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | A22-02A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-A22-02A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Switches | |
| Family | Configurable Switch Components - Contact Block | |
| Manufacturer | Omron Automation and Safety | |
| Series | A22 | |
| Part Status | Active | |
| (Select First, Then Apply Filters) Compatible Series | Omron, A22 | |
| Circuit | DPST-NC | |
| Contact Rating @ Voltage | 10A @ 110VAC | |
| Requires | Switch Body | |
| Termination Style | Screw Terminal | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | A22-02A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
A22-02A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Omron Automation and Safety all series components. The condition of A22-02A is new and unused, you can buy A22-02A Omron Automation and Safety with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for A22-02A.
| RPE5C1H470J2M1Z03A | 47pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) | RPE5C1H470J2M1Z03A.pdf | |
| HEB-SS | FUSE HOLDR CART 600V 30A IN LINE | HEB-SS.pdf | |
| DSC1122CI2-156.2500 | 156.25MHz LVPECL MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.6 V 58mA Enable/Disable | DSC1122CI2-156.2500.pdf | |
| MPSW45A | TRANS NPN DARL 50V 1A TO92 | MPSW45A.pdf | |
| 3500-5R6M | 5.6µH Unshielded Inductor 1.2A 92 mOhm Max Radial | 3500-5R6M.pdf | |
| 8N3SV76EC-0005CDI8 | VCXO IC 622.08MHz 6-CLCC | 8N3SV76EC-0005CDI8.pdf | |
| 5SGTMC5K3F40I2N | IC FPGA 600 I/O 1517FBGA | 5SGTMC5K3F40I2N.pdf | |
| LM3S6633-IBZ50-A2T | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 6000 Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 128KB (128K x 8) FLASH 108-BGA (10x10) | LM3S6633-IBZ50-A2T.pdf | |
| SN74AUP1T57DCKRE4 | Voltage Level Translator Unidirectional 1 Circuit 1 Channel SC-70-6 | SN74AUP1T57DCKRE4.pdf | |
| RP10-123.3SE/M1-HC | CONV DC/DC 10W 9-18VIN 3.3VOUT | RP10-123.3SE/M1-HC.pdf | |
| GTC06CF20-23S-B30 | GT 2C 2#8 SKT PLUG | GTC06CF20-23S-B30.pdf | |
| 450-018 | CONN BOOT FOR MODULAR PLUGS | 450-018.pdf |