| Manufacturer Part Number: | A22-01A |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron Automation and Safety |
| Product Category: | Configurable Switch Components - Contact Block |
| Available Quantity: | 9014 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Configurable Contact Block SPST-NC 10A @ 110VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | A22-01A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-A22-01A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Switches | |
| Family | Configurable Switch Components - Contact Block | |
| Manufacturer | Omron Automation and Safety | |
| Series | A22 | |
| Part Status | Active | |
| (Select First, Then Apply Filters) Compatible Series | Omron, A22 | |
| Circuit | SPST-NC | |
| Contact Rating @ Voltage | 10A @ 110VAC | |
| Requires | Switch Body | |
| Termination Style | Screw Terminal | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | A22-01A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
A22-01A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Omron Automation and Safety all series components. The condition of A22-01A is new and unused, you can buy A22-01A Omron Automation and Safety with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for A22-01A.
| 200YXA10MEFCCA10X12.5 | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 200YXA10MEFCCA10X12.5.pdf | |
| 09031646938 | DIN-SIGNAL C064MS-3 0C1-2-V2 | 09031646938.pdf | |
| 4302R-182K | 1.8µH Unshielded Inductor 430mA 800 mOhm Max 2-SMD | 4302R-182K.pdf | |
| M1A3P400-PQG208I | IC FPGA 151 I/O 208QFP | M1A3P400-PQG208I.pdf | |
| VI-23M-EW-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W | VI-23M-EW-B1.pdf | |
| VI-23T-CV-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W | VI-23T-CV-F1.pdf | |
| MS3470L2461S | 61 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | MS3470L2461S.pdf | |
| TVP00RW-17-35HN-LC | TV 66C 66#22D PIN RECP | TVP00RW-17-35HN-LC.pdf | |
| 801-83-004-30-480101 | 4 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold | 801-83-004-30-480101.pdf | |
| 9019310000 | FERRULE 35MM 30 16 RED 1 = 50PCS | 9019310000.pdf | |
| T37113-16-0 | 16 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws | T37113-16-0.pdf | |
| TNPW080512K4BEEA | RES SMD 12.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 | TNPW080512K4BEEA.pdf |