| Manufacturer Part Number: | 8532R-48K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 8.2mH Unshielded Inductor 130mA 20.8 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 8532R-48K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-8532R-48K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 8532R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 8.2mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 130mA | |
| Current - Saturation | 70mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 20.8 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.880" L x 0.330" W (22.35mm x 8.38mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.286" (7.26mm) | |
| Standard Package | 480 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 8532R-48K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
8532R-48K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 8532R-48K is new and unused, you can buy 8532R-48K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 8532R-48K.
| B41868W7477M | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 92 mOhm @ 10kHz 1000 Hrs @ 150°C | B41868W7477M.pdf | |
| FG18C0G1H070DNT06 | 7pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FG18C0G1H070DNT06.pdf | |
| VJ0805D2R1CXBAC | 2.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D2R1CXBAC.pdf | |
| PTCCL05H930FBE | THERMISTOR PTC 55 OHM 145V | PTCCL05H930FBE.pdf | |
| EEM44DRXN | CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD | EEM44DRXN.pdf | |
| VE-J70-MZ-S | CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W | VE-J70-MZ-S.pdf | |
| CSD86330EVM-717 | CSD86330, TPS53219 NexFET™ DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board | CSD86330EVM-717.pdf | |
| RSA28DRMD-S288 | CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND | RSA28DRMD-S288.pdf | |
| CA3100E22-2S14 | 3 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA3100E22-2S14.pdf | |
| MS3476L1419PL | 19 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) | MS3476L1419PL.pdf | |
| TVP00RQL-17-22P-LC | TV 2#12(COAX) 2#8(QUAD) PIN RE | TVP00RQL-17-22P-LC.pdf | |
| 2734183 | Fiber Optic Plug Connector Gray | 2734183.pdf | |
| 1-338069-6 | 16 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Tin | 1-338069-6.pdf | |
| TJSE20102 | WIRE SPLICE, SINGLE RESISTOR | TJSE20102.pdf |