| Manufacturer Part Number: | 8532R-46K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 5.6mH Unshielded Inductor 180mA 11.2 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 8532R-46K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-8532R-46K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 8532R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 5.6mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 180mA | |
| Current - Saturation | 90mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 11.2 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.880" L x 0.330" W (22.35mm x 8.38mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.286" (7.26mm) | |
| Standard Package | 480 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 8532R-46K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
8532R-46K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 8532R-46K is new and unused, you can buy 8532R-46K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 8532R-46K.
| B43509A5477M000 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 220 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43509A5477M000.pdf | |
| FWJ-1000A | FUSE CARTRIDGE 1KA 1KVAC/800VDC | FWJ-1000A.pdf | |
| NP0720SAMCT3G | THYRISTOR 65V 150A SMB | NP0720SAMCT3G.pdf | |
| ASTMHTA-8.000MHZ-XJ-E | 8MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.63 V Enable/Disable | ASTMHTA-8.000MHZ-XJ-E.pdf | |
| 1PMT4627CE3/TR13 | Zener Diode 6.2V 1W ±2% Surface Mount DO-216 | 1PMT4627CE3/TR13.pdf | |
| 5022R-752H | 7.5µH Unshielded Inductor 765mA 550 mOhm Max 2-SMD | 5022R-752H.pdf | |
| MC33172VDG | General Purpose Amplifier 2 Circuit 8-SOIC | MC33172VDG.pdf | |
| LV5072M-TLM-H | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 2A 12-LSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad | LV5072M-TLM-H.pdf | |
| PQA50-D48-S12-D | DC/DC CONVERTER 12V 50W | PQA50-D48-S12-D.pdf | |
| EMSA150120-P5RP-SZ | 15V 18W AC/DC External Wall Mount Adapter Multi-Blade Input | EMSA150120-P5RP-SZ.pdf | |
| CRGH0603F523R | RES SMD 523 OHM 1% 1/5W 0603 | CRGH0603F523R.pdf | |
| TV07RL-17-26JN | 26 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | TV07RL-17-26JN.pdf | |
| D38999/20WE35BA | 55 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Flange | D38999/20WE35BA.pdf | |
| PBC24DBEN | 48 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | PBC24DBEN.pdf | |
| RN55C7680BRE6 | RES 768 OHM 1/8W .1% AXIAL | RN55C7680BRE6.pdf |