| Manufacturer Part Number: | 8532R-44K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.9mH Unshielded Inductor 200mA 8.63 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 8532R-44K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-8532R-44K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 8532R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 3.9mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 200mA | |
| Current - Saturation | 100mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 8.63 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.880" L x 0.330" W (22.35mm x 8.38mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.286" (7.26mm) | |
| Standard Package | 480 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 8532R-44K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
8532R-44K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 8532R-44K is new and unused, you can buy 8532R-44K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 8532R-44K.
| GBB22DYHD | CONN EDGECARD 22POS .050 THRUHL | GBB22DYHD.pdf | |
| 8N3Q001FG-0171CDI8 | Clock Oscillator IC 622.08MHz, 644.5313MHz, 622.08MHz, 644.5313MHz 10-CLCC | 8N3Q001FG-0171CDI8.pdf | |
| ISL9211IRU58XZ-T | Battery Battery Monitor IC Lithium-Ion 8-µTDFN (2x2) | ISL9211IRU58XZ-T.pdf | |
| RT9068-25GSP | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 50mA 8-SOP-EP | RT9068-25GSP.pdf | |
| ADP197CB-EVALZ | ADP197 - Power Management, Power Distribution Switch (Load Switch) Evaluation Board | ADP197CB-EVALZ.pdf | |
| RT0402DRE076K04L | RES SMD 6.04KOHM 0.5% 1/16W 0402 | RT0402DRE076K04L.pdf | |
| HSC40DRYN-S93 | CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD | HSC40DRYN-S93.pdf | |
| PT08E16-8S-025 | PT 8C 8#16 PLUG SKT | PT08E16-8S-025.pdf | |
| TV07DZ-15-18JN-LC | TV 18C 18#20 SKT J/N RECP | TV07DZ-15-18JN-LC.pdf | |
| PNIS-02V | RETAINER 2 POS | PNIS-02V.pdf | |
| 24-C182-11 | CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD | 24-C182-11.pdf | |
| RT1206WRB0733K2L | RES SMD 33.2KOHM 0.05% 1/4W 1206 | RT1206WRB0733K2L.pdf | |
| Y14870R00400B9R | RES SMD 0.004 OHM 0.1% 1W 2512 | Y14870R00400B9R.pdf | |
| Y402552K3000F0R | RES SMD 52.3K OHM 1% 1/2W 2010 | Y402552K3000F0R.pdf | |
| CMF55158R00FKEB | RES 158 OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF55158R00FKEB.pdf |