| Manufacturer Part Number: | 8532R-43K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.3mH Unshielded Inductor 230mA 6.56 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 8532R-43K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-8532R-43K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 8532R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 3.3mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 230mA | |
| Current - Saturation | 110mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 6.56 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.880" L x 0.330" W (22.35mm x 8.38mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.286" (7.26mm) | |
| Standard Package | 480 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 8532R-43K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
8532R-43K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 8532R-43K is new and unused, you can buy 8532R-43K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 8532R-43K.
| VJ0805D1R5DXAAC | 1.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D1R5DXAAC.pdf | |
| BFC238330303 | 0.03µF Film Capacitor 350V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm) | BFC238330303.pdf | |
| AMM06DRMH-S288 | CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND | AMM06DRMH-S288.pdf | |
| 590MC-BDG | 125MHz ~ 214.999MHz LVPECL XO (Standard) Programmable Oscillator Surface Mount 3.3V 125mA Enable/Disable | 590MC-BDG.pdf | |
| B82144B2474J | 470µH Unshielded Wirewound Inductor 600mA 2.02 Ohm Max Radial | B82144B2474J.pdf | |
| 2500-74F | 9.1mH Unshielded Molded Inductor 49mA 68 Ohm Max Axial | 2500-74F.pdf | |
| R5F11EAAASP#30 | RL78 RL78/G1G Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 16KB (16K x 8) FLASH 30-LSSOP | R5F11EAAASP#30.pdf | |
| VE-B14-EX-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W | VE-B14-EX-F1.pdf | |
| VI-24Y-MW-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W | VI-24Y-MW-F1.pdf | |
| RC0805FR-077K68L | RES SMD 7.68K OHM 1% 1/8W 0805 | RC0805FR-077K68L.pdf | |
| RL0805FR-7W0R249L | RES SMD 0.249 OHM 1% 1/4W 0805 | RL0805FR-7W0R249L.pdf | |
| 172-E37-101-021 | 37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Free Hanging (In-Line) Solder Cup | 172-E37-101-021.pdf | |
| 796985-2 | 6 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws | 796985-2.pdf |