| Manufacturer Part Number: | 8532R-30K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 270µH Unshielded Inductor 800mA 557 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 8532R-30K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-8532R-30K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 8532R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 270µH | |
| Tolerance | ±15% | |
| Current Rating | 800mA | |
| Current - Saturation | 390mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 557 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.880" L x 0.330" W (22.35mm x 8.38mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.286" (7.26mm) | |
| Standard Package | 480 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 8532R-30K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
8532R-30K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 8532R-30K is new and unused, you can buy 8532R-30K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 8532R-30K.
| ELXM351VSN151MP35S | 150µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM351VSN151MP35S.pdf | |
| 18125C334JAT2A | 0.33µF 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm) | 18125C334JAT2A.pdf | |
| 725M22492JA2 | ORANGE DROP | 725M22492JA2.pdf | |
| 228458096001025 | CONNECTOR RECEPT 96POS PRESS | 228458096001025.pdf | |
| 10113947-G0C-40DLF | XCEDE LEFT 2PVH 6COL WK | 10113947-G0C-40DLF.pdf | |
| SIT8918AA-32-33E-3.686400T | OSC XO 3.3V 3.6864MHZ OE | SIT8918AA-32-33E-3.686400T.pdf | |
| TPA6111A2DRG4 | Amplifier IC Headphones, 2-Channel (Stereo) Class AB 8-SOIC | TPA6111A2DRG4.pdf | |
| VI-21V-EU | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W | VI-21V-EU.pdf | |
| 2963912 | Safety Relay 8PST (8 Form A) 24VAC/DC Coil DIN Rail | 2963912.pdf | |
| RMCF0805JT18R0 | RES SMD 18 OHM 5% 1/8W 0805 | RMCF0805JT18R0.pdf | |
| GTS020R24-6P | GT 8C 8#12 PIN RECP WALL FM | GTS020R24-6P.pdf | |
| C48-16R24Y57P9-406 | 26500 2#12 55#20 P BY PLUG LC | C48-16R24Y57P9-406.pdf | |
| CTVS07RF-25-20SE-LC | CTV 30C MIXED SKT J/N RECP | CTVS07RF-25-20SE-LC.pdf |