| Manufacturer Part Number: | 8532R-25K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 100µH Unshielded Inductor 1.3A 208 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 8532R-25K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-8532R-25K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 8532R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 100µH | |
| Tolerance | ±15% | |
| Current Rating | 1.3A | |
| Current - Saturation | 640mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 208 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.880" L x 0.330" W (22.35mm x 8.38mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.286" (7.26mm) | |
| Standard Package | 480 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 8532R-25K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
8532R-25K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 8532R-25K is new and unused, you can buy 8532R-25K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 8532R-25K.
| CA0508KRNPO9BN330 | 33pF Isolated Capacitor 4 Array 50V C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CA0508KRNPO9BN330.pdf | |
| IULNK1-1-72-10.0-K | CIR BRKR MAG-HYDR 10A TOGGLE | IULNK1-1-72-10.0-K.pdf | |
| CPDER24V | TVS DIODE 24VWM 47VC 0503 | CPDER24V.pdf | |
| 744760056C | 5.6nH Unshielded Wirewound Inductor 600mA 100 mOhm Max Nonstandard | 744760056C.pdf | |
| 8N4QV01FG-1113CDI | VCXO IC 156.25MHz, 175MHz, 200MHz, 312.5MHz 10-CLCC | 8N4QV01FG-1113CDI.pdf | |
| EP2AGX65CU17C6 | IC FPGA 156 I/O 358UBGA | EP2AGX65CU17C6.pdf | |
| GN4150-3BA4AA4E3 | IC TOSA 10G LC DIFF DRV FLEX | GN4150-3BA4AA4E3.pdf | |
| XBDAWT-00-0000-000000EF6 | LED Lighting XLamp® XB-D White, Warm 3750K 2.9V 350mA 115° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XBDAWT-00-0000-000000EF6.pdf | |
| RER50F2R37RCSL | RES CHAS MNT 2.37 OHM 1% 20W | RER50F2R37RCSL.pdf | |
| 97-3106A28-11SY | AB 22C 18#16, 4#12 SKT PLUG | 97-3106A28-11SY.pdf | |
| D38999/26KC8SB | 8 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | D38999/26KC8SB.pdf | |
| DAL7W2P500H40LF | 7 (5 + 2 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector, Through Hole, Right Angle Solder | DAL7W2P500H40LF.pdf | |
| AA2010FK-0710ML | RES SMD 10M OHM 1% 3/4W 2010 | AA2010FK-0710ML.pdf |