| Manufacturer Part Number: | 8532R-19K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 33µH Unshielded Inductor 2.17A 75 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 8532R-19K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-8532R-19K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 8532R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 33µH | |
| Tolerance | ±15% | |
| Current Rating | 2.17A | |
| Current - Saturation | 1.1A | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 75 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.880" L x 0.330" W (22.35mm x 8.38mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.286" (7.26mm) | |
| Standard Package | 480 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 8532R-19K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
8532R-19K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 8532R-19K is new and unused, you can buy 8532R-19K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 8532R-19K.
| IRFU210PBF | MOSFET N-CH 200V 2.6A I-PAK | IRFU210PBF.pdf | |
| SN65HVD32D | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 8-SOIC | SN65HVD32D.pdf | |
| AD581JH | Series Voltage Reference IC ±0.3% 10mA TO-205AA, TO-5-3 Metal Can | AD581JH.pdf | |
| XMLBWT-00-0000-000LT30Z8 | LED Lighting XLamp® XM-L2 White, Warm 2700K 2.85V 700mA 125° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XMLBWT-00-0000-000LT30Z8.pdf | |
| VE-B4D-EY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W | VE-B4D-EY-F3.pdf | |
| L100J2K0E | RES CHAS MNT 2K OHM 5% 100W | L100J2K0E.pdf | |
| CRGH0805F154K | RES SMD 154K OHM 1% 1/3W 0805 | CRGH0805F154K.pdf | |
| HMC15DREI-S13 | CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND | HMC15DREI-S13.pdf | |
| MS3452W22-14SW | 19 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | MS3452W22-14SW.pdf | |
| CTV06RQW-25-7SC-LC | TV 99C 97#22D 2#8(QUAD) SKT RE | CTV06RQW-25-7SC-LC.pdf | |
| DTS26W15-5SD-LC | 5 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | DTS26W15-5SD-LC.pdf | |
| 2-5174225-5 | 68 Position D-Type Cap, Male Pins Connector, Through Hole, Right Angle Solder | 2-5174225-5.pdf | |
| DEMX5X1P0L4A191K87 | D-SUB 50 OHM STR COM M3 C NUT | DEMX5X1P0L4A191K87.pdf | |
| RG2012P-1960-D-T5 | RES SMD 196 OHM 0.5% 1/8W 0805 | RG2012P-1960-D-T5.pdf |