| Manufacturer Part Number: | 8532R-18K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 27µH Unshielded Inductor 2.25A 70 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 8532R-18K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-8532R-18K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 8532R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 27µH | |
| Tolerance | ±15% | |
| Current Rating | 2.25A | |
| Current - Saturation | 1.2A | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 70 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.880" L x 0.330" W (22.35mm x 8.38mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.286" (7.26mm) | |
| Standard Package | 480 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 8532R-18K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
8532R-18K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 8532R-18K is new and unused, you can buy 8532R-18K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 8532R-18K.
| 63PEV56M10X10.5 | 56µF 63V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 30 mOhm 10000 Hrs @ 105°C | 63PEV56M10X10.5.pdf | |
| UPJ0J392MHD | 3900µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ0J392MHD.pdf | |
| K151J15C0GL53H5 | 150pF 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K151J15C0GL53H5.pdf | |
| GRM0335C1H7R3BD01D | 7.3pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C1H7R3BD01D.pdf | |
| C901U100JZSDCAWL45 | 10pF 440VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc 0.276" Dia (7.00mm) | C901U100JZSDCAWL45.pdf | |
| ASTMKJ-32.768KHZ-LQ-D14-T3 | 32.768kHz NanoDrive™ MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 1.5 V ~ 3.63 V 1.4µA | ASTMKJ-32.768KHZ-LQ-D14-T3.pdf | |
| ADC1413S125HN/C1:5 | 14 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 32-HVQFN (7x7) | ADC1413S125HN/C1:5.pdf | |
| PIC16F1769-I/SS | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (8K x 14) FLASH 20-SSOP | PIC16F1769-I/SS.pdf | |
| FSTD3125MTC | Bus Switch 1 x 1:1 14-TSSOP | FSTD3125MTC.pdf | |
| 74AUP1Z04GW,125 | IC XTAL DRIVER LP 6TSSOP | 74AUP1Z04GW,125.pdf | |
| RER55F2R32RCSL | RES CHAS MNT 2.32 OHM 1% 30W | RER55F2R32RCSL.pdf | |
| CRG0603F1R0 | RES SMD 1 OHM 1% 1/10W 0603 | CRG0603F1R0.pdf | |
| MS3102A28-6P | 3 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | MS3102A28-6P.pdf | |
| FCC17E09PA29B | 9 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole, Right Angle Solder | FCC17E09PA29B.pdf | |
| PLT0805Z3362LBTS | RES SMD 33.6KOHM 0.01% 1/4W 0805 | PLT0805Z3362LBTS.pdf |