| Manufacturer Part Number: | 8532R-10K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 5.6µH Unshielded Inductor 3.84A 24 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 8532R-10K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-8532R-10K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 8532R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 5.6µH | |
| Tolerance | ±15% | |
| Current Rating | 3.84A | |
| Current - Saturation | 2.7A | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 24 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.880" L x 0.330" W (22.35mm x 8.38mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.286" (7.26mm) | |
| Standard Package | 480 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 8532R-10K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
8532R-10K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 8532R-10K is new and unused, you can buy 8532R-10K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 8532R-10K.
| D-436-86CS788 | Terminal Butt Splice, Inline, Individual Openings Connector Crimp 16-24 AWG Blue, Blue Stripe | D-436-86CS788.pdf | |
| AS4C4M16S-6TCN | IC SDRAM 64MB 4MX16 54-TSOP | AS4C4M16S-6TCN.pdf | |
| REC7.5-1212SRW/H1/A/M/SMD/CTRL-R | CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN 12VOUT | REC7.5-1212SRW/H1/A/M/SMD/CTRL-R.pdf | |
| 40IMX35D12D12-8 | DC/DC CONVERT QUAD 12V 0.7A | 40IMX35D12D12-8.pdf | |
| VI-J6Y-CW-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W | VI-J6Y-CW-B1.pdf | |
| HAS030ZG-A | DC/DC CONVERT 5V 6A | HAS030ZG-A.pdf | |
| 85-474624-02P | ER 7C 7#12 PIN PLUG | 85-474624-02P.pdf | |
| TV07DT-25-29HN | 29 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | TV07DT-25-29HN.pdf | |
| 179-037-613R451 | 37, 37 Position D-Sub - Stacked Plug, Male Pins Connector, Through Hole, Right Angle Solder | 179-037-613R451.pdf | |
| MCU08050D4871BP500 | RES SMD 4.87K OHM 0.1% 1/8W 0805 | MCU08050D4871BP500.pdf | |
| PE2512JKF7W0R047L | RES SMD 0.047 OHM 5% 2W 2512 | PE2512JKF7W0R047L.pdf | |
| RP73D2A210KBTG | RES SMD 210K OHM 0.1% 1/8W 0805 | RP73D2A210KBTG.pdf |