| Manufacturer Part Number: | 744762447A |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Electronics Inc |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 11010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 47µH Unshielded Wirewound Inductor 45mA 14 Ohm Max 1008 (2520 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 744762447A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-744762447A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Design Resources | WE-KI 1008 S-Parameters | |
| 3D Model | 744762zzzA.igs 744762zzzA.stp | |
| Online Catalog | WE-RFI Series | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Wurth Electronics Inc | |
| Series | WE-RFI | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 47µH | |
| Tolerance | ±5% | |
| Current Rating | 45mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 14 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 15 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 17MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1008 (2520 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.102" L x 0.083" W (2.60mm x 2.10mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.90mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 744762447A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
744762447A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Wurth Electronics Inc all series components. The condition of 744762447A is new and unused, you can buy 744762447A Wurth Electronics Inc with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 744762447A.
| CGA5H2X8R1H224K115AA | 0.22µF 50V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CGA5H2X8R1H224K115AA.pdf | |
| VJ0603D271MLAAT | 270pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D271MLAAT.pdf | |
| 3P02-2002-DA | POWER CONNECT COMPACT PCI APP FE | 3P02-2002-DA.pdf | |
| HM78-20680LFTR | 68µH Shielded Inductor 630mA 345 mOhm Max Nonstandard | HM78-20680LFTR.pdf | |
| IR2128 | IC MOSFET DRIVER CUR-SENSE 8-DIP | IR2128.pdf | |
| JV1-18V | General Purpose Relay SPDT (1 Form C) 18VDC Coil Through Hole | JV1-18V.pdf | |
| ERJ-P14J913U | RES SMD 91K OHM 5% 1/2W 1210 | ERJ-P14J913U.pdf | |
| RC0402FR-0741R2L | RES SMD 41.2 OHM 1% 1/16W 0402 | RC0402FR-0741R2L.pdf | |
| EYM22DTBT-S273 | CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD | EYM22DTBT-S273.pdf | |
| TV06RQDZ-21-75SD-LC | TV 4C 4#8(QUAD) SKT RECP | TV06RQDZ-21-75SD-LC.pdf | |
| 19000005092 | CBL CLAMP M25 13-18MM BRASS IP68 | 19000005092.pdf | |
| T38531-10-0 | 10 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | T38531-10-0.pdf | |
| OSTTA040161B | 4 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | OSTTA040161B.pdf |