| Manufacturer Part Number: | 744762147A |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Electronics Inc |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 47nH Unshielded Wirewound Inductor 1A 100 mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 744762147A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-744762147A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Design Resources | WE-KI 1008 S-Parameters | |
| Featured Product | Ceramic Wirewound RF Inductors | |
| 3D Model | 744762zzzA.igs 744762zzzA.stp | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Wurth Electronics Inc | |
| Series | WE-KI | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ceramic | |
| Inductance | 47nH | |
| Tolerance | ±5% | |
| Current Rating | 1A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 100 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 60 @ 350MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1.5GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 100MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1008 (2520 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.102" L x 0.083" W (2.60mm x 2.10mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.90mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 744762147A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
744762147A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Wurth Electronics Inc all series components. The condition of 744762147A is new and unused, you can buy 744762147A Wurth Electronics Inc with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 744762147A.
| BFC237545112 | 1100pF Film Capacitor 600V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.728" L x 0.236" W (18.50mm x 6.00mm) | BFC237545112.pdf | |
| 203-222-1-43-502-4-1-1 | CIR BRKR 5A 32VDC ROCKER | 203-222-1-43-502-4-1-1.pdf | |
| TZX4V3C-TR | Zener Diode 4.3V 500mW Through Hole DO-35 | TZX4V3C-TR.pdf | |
| PIC16F882-E/SS | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 3.5KB (2K x 14) FLASH 28-SSOP | PIC16F882-E/SS.pdf | |
| IS62WV102416BLL-25MI | IC SRAM 16MB 25NS 48BGA | IS62WV102416BLL-25MI.pdf | |
| CPC1961G | Solid State Relay DPST (2 Form A) 8-DIP (0.300", 7.62mm) | CPC1961G.pdf | |
| SR0603JR-0739KL | RES SMD 39K OHM 5% 1/10W 0603 | SR0603JR-0739KL.pdf | |
| PT02W-14-18S | 18 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | PT02W-14-18S.pdf | |
| TVS07RK-15-97SC | 12 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | TVS07RK-15-97SC.pdf | |
| D38999/24MG35AN | CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN | D38999/24MG35AN.pdf | |
| 131-8701-316 | SMB, Mini Connector Jack, Male Pin 75 Ohm Through Hole, Right Angle Solder | 131-8701-316.pdf | |
| DCMZ21XA4PNK87 | DSUB 21XA4 M PCB B/L G T | DCMZ21XA4PNK87.pdf | |
| 0705550085 | 16 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 0705550085.pdf | |
| 90726-134HLF | 34 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 90726-134HLF.pdf | |
| RG1005P-1962-B-T5 | RES SMD 19.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 | RG1005P-1962-B-T5.pdf |