| Manufacturer Part Number: | 744762115A |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Electronics Inc |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 11010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15nH Unshielded Wirewound Inductor 1A 80 mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 744762115A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-744762115A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Design Resources | WE-KI 1008 S-Parameters | |
| Featured Product | Ceramic Wirewound RF Inductors | |
| 3D Model | 744762zzzA.igs 744762zzzA.stp | |
| Online Catalog | WE-KI Series | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Wurth Electronics Inc | |
| Series | WE-KI | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ceramic | |
| Inductance | 15nH | |
| Tolerance | ±5% | |
| Current Rating | 1A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 80 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 60 @ 500MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 2.7GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 100MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1008 (2520 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.102" L x 0.083" W (2.60mm x 2.10mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.90mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 744762115A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
744762115A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Wurth Electronics Inc all series components. The condition of 744762115A is new and unused, you can buy 744762115A Wurth Electronics Inc with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 744762115A.
| 0850110103 | CONN DIN HEADER 20POS VERT | 0850110103.pdf | |
| 403C35E25M00000 | 25MHz ±30ppm Crystal 20pF 60 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 403C35E25M00000.pdf | |
| SIT2018AEBS3-33N-50.000000E | OSC XO B DRIVE 3.3V 50MHZ NC | SIT2018AEBS3-33N-50.000000E.pdf | |
| ER1641-304JP | 300µH Shielded Molded Inductor 110mA 6.4 Ohm Max Axial | ER1641-304JP.pdf | |
| LT1965EMS8E-2.5#PBF | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 1.1A 8-MSOP-EP | LT1965EMS8E-2.5#PBF.pdf | |
| S-1335B32-A4T2U3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.2V 150mA HSNT-4-B | S-1335B32-A4T2U3.pdf | |
| HDSP-511G | Character LED Display Module Green 7-Segment 1 Character Common Anode 2.06V 10mA 0.673" H x 0.488" W x 0.315" D (17.10mm x 12.40mm x 8.00mm) 10-DIP (0.600", 15.24mm) | HDSP-511G.pdf | |
| XPEWHT-L1-0000-00BZ6 | LED Lighting XLamp® XP-E White, Warm 3500K 3.05V 350mA 115° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XPEWHT-L1-0000-00BZ6.pdf | |
| MP8-1A-1A-1A-1A-1A-1A-00 | MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY | MP8-1A-1A-1A-1A-1A-1A-00.pdf | |
| D2475S-10 | RELAY SSR PANEL MOUNT | D2475S-10.pdf | |
| 97-3108B20-14PZ-417-940 | AB 5C 3#12, 2#8 PIN PLUG | 97-3108B20-14PZ-417-940.pdf | |
| CA3100E28-11SB15 | 22 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA3100E28-11SB15.pdf |