| Manufacturer Part Number: | 74404031330A |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Electronics Inc |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 33µH Shielded Wirewound Inductor 600mA 802 mOhm Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 74404031330A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-74404031330A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| 3D Model | WE-LQS-3012.igs WE-LQS-3012.stp | |
| Online Catalog | WE-LQS Series | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Wurth Electronics Inc | |
| Series | WE-LQS | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 33µH | |
| Tolerance | ±20% | |
| Current Rating | 600mA | |
| Current - Saturation | 350mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 802 mOhm | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | 29MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 100kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 74404031330A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
74404031330A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Wurth Electronics Inc all series components. The condition of 74404031330A is new and unused, you can buy 74404031330A Wurth Electronics Inc with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 74404031330A.
| SLPX561M400H7P3 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX561M400H7P3.pdf | |
| EMVE630ADAR47MD55G | 0.47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EMVE630ADAR47MD55G.pdf | |
| 3120-F32G-P7T1-D01X-18A | CIR BRKR THRM 18A 250VAC 50VDC | 3120-F32G-P7T1-D01X-18A.pdf | |
| GSA 15 | FUSE CERAMIC 15A 125VAC 3AB 3AG | GSA 15.pdf | |
| LQG15HSR18J02D | 180nH Unshielded Multilayer Inductor 130mA 3.38 Ohm Max 0402 (1005 Metric) | LQG15HSR18J02D.pdf | |
| AK1573C | IC FREQUENCY SYNTHESIZER 24QFN | AK1573C.pdf | |
| 8N4SV76LC-0063CDI8 | VCXO IC 24MHz 6-CLCC | 8N4SV76LC-0063CDI8.pdf | |
| HZZ01217-G | CONN RETENTION BLOCK Q | HZZ01217-G.pdf | |
| ERJ-1GEF9532C | RES SMD 95.3K OHM 1% 1/20W 0201 | ERJ-1GEF9532C.pdf | |
| D38999/24JG16HD | 16 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | D38999/24JG16HD.pdf | |
| 05-0600-10 | 5 Position DIP, DIL - Header Connector Forked Tin | 05-0600-10.pdf | |
| OSTYK60110030 | 10 Circuit 0.394" (10.00mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | OSTYK60110030.pdf | |
| RSF3JB510R | RES MO 3W 510 OHM 5% AXIAL | RSF3JB510R.pdf |