| Manufacturer Part Number: | 74404031220A |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Electronics Inc |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µH Shielded Wirewound Inductor 740mA 524 mOhm Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 74404031220A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-74404031220A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| 3D Model | WE-LQS-3012.igs WE-LQS-3012.stp | |
| Online Catalog | WE-LQS Series | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Wurth Electronics Inc | |
| Series | WE-LQS | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 22µH | |
| Tolerance | ±20% | |
| Current Rating | 740mA | |
| Current - Saturation | 430mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 524 mOhm | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | 36MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 100kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 74404031220A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
74404031220A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Wurth Electronics Inc all series components. The condition of 74404031220A is new and unused, you can buy 74404031220A Wurth Electronics Inc with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 74404031220A.
| ECC36DRSI | CONN EDGECARD 72POS .100" | ECC36DRSI.pdf | |
| LPC811M001JDH16J | ARM® Cortex®-M0+ LPC81xM Microcontroller IC 32-Bit 30MHz 8KB (8K x 8) FLASH 16-TSSOP | LPC811M001JDH16J.pdf | |
| LM4030AMFX4.096/NOPB | Shunt Voltage Reference IC ±0.05% 30mA SC-74A, SOT-753 | LM4030AMFX4.096/NOPB.pdf | |
| 803289 | STRIP LED IMS SEOUL SEMI Z-POWER | 803289.pdf | |
| GTC030-20-27SW-B30 | GT 14C 14#16 SKT RECP BOX RM | GTC030-20-27SW-B30.pdf | |
| 10-214220-15P | 7 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Silver | 10-214220-15P.pdf | |
| D38999/20WA35SA | 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | D38999/20WA35SA.pdf | |
| 1742350-1 | Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG | 1742350-1.pdf | |
| 647166-3 | 03P MTA100 HDR ASSY,SM,FL,SN | 647166-3.pdf | |
| ESR25JZPF1600 | RES SMD 160 OHM 1% 1/2W 1210 | ESR25JZPF1600.pdf | |
| MMF1WSFRF510R | RES SMD 510 OHM 1% 1W MELF | MMF1WSFRF510R.pdf | |
| CRCW040230K9FKEDHP | RES SMD 30.9K OHM 1% 1/5W 0402 | CRCW040230K9FKEDHP.pdf | |
| RG1608P-2322-C-T5 | RES SMD 23.2K OHM 1/10W 0603 | RG1608P-2322-C-T5.pdf | |
| 766141560GPTR7 | RES ARRAY 13 RES 56 OHM 14SOIC | 766141560GPTR7.pdf | |
| AC10000002201JAB00 | RES 2.2K OHM 10W 5% AXIAL | AC10000002201JAB00.pdf |