| Manufacturer Part Number: | 6S6-145V |
|---|---|
| Manufacturer: | JKL Components Corp. |
| Product Category: | Lamps - Incandescents, Neons |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LAMP INCAND S-6 CANDLEBRA 145V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 6S6-145V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-6S6-145V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | Lamps - Incandescents, Neons | |
| Manufacturer | JKL Components Corp. | |
| Series | - | |
| Part Status | Active | |
| Color | Clear | |
| Lens Style/Size | Round, 20mm | |
| Lead Style | Terminal Screw Type | |
| MSCP (Mean Spherical Candle Power) | 3.2 | |
| Voltage Rating | 145V | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 6S6-145V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
6S6-145V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of JKL Components Corp. all series components. The condition of 6S6-145V is new and unused, you can buy 6S6-145V JKL Components Corp. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 6S6-145V.
| T95R226K050CZSL | 22µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50V 2824 (7260 Metric) 300 mOhm 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm) | T95R226K050CZSL.pdf | |
| ASTMHTA-12.000MHZ-AJ-E | 12MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.63 V Enable/Disable | ASTMHTA-12.000MHZ-AJ-E.pdf | |
| CDRH125-4R4NC | 4.4µH Shielded Inductor 5A 20 mOhm Max Nonstandard | CDRH125-4R4NC.pdf | |
| MAX4713CSE | 4 Circuit IC Switch 1:1 25 Ohm 16-SOIC | MAX4713CSE.pdf | |
| DS3112N+W | Telecom IC 256-PBGA (27x27) | DS3112N+W.pdf | |
| SN74HC74QPWRQ1 | IC D-TYPE POS TRG DUAL 14TSSOP | SN74HC74QPWRQ1.pdf | |
| VIPER50-22-E | Converter Offline Flyback Topology Up to 200kHz 5-PENTAWATT | VIPER50-22-E.pdf | |
| ASMT-QWBE-NFHDE | LED Lighting - White, Neutral 4750K (4500K ~ 5000K) 3.6V 150mA 120° 4-PLCC | ASMT-QWBE-NFHDE.pdf | |
| HSSLS-CALBL-005 | HEATSINK 40W DOWNLIGHT MODULE | HSSLS-CALBL-005.pdf | |
| RD-0524D/HP | 2W DC/DC CONV SIP7 2KV | RD-0524D/HP.pdf | |
| 86130161024345E1LF | 16 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold-Palladium | 86130161024345E1LF.pdf | |
| MCU08050D5119BP100 | RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/8W 0805 | MCU08050D5119BP100.pdf |