| Manufacturer Part Number: | 6S6/130V |
|---|---|
| Manufacturer: | Visual Communications Company - VCC |
| Product Category: | Lamps - Incandescents, Neons |
| Available Quantity: | 9911 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LAMP INCAND S-6 130V CANDELABRA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 6S6/130V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-6S6/130V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | Electrical Industry Lamps | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | Lamps - Incandescents, Neons | |
| Manufacturer | Visual Communications Company - VCC | |
| Series | - | |
| Part Status | Active | |
| Color | Clear | |
| Lens Style/Size | Round, 19mm | |
| Lead Style | Terminal Screw Type | |
| MSCP (Mean Spherical Candle Power) | 4 | |
| Voltage Rating | 130V | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 6S6/130V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
6S6/130V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Visual Communications Company - VCC all series components. The condition of 6S6/130V is new and unused, you can buy 6S6/130V Visual Communications Company - VCC with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 6S6/130V.
| MDA-1/4-R | FUSE CERM 250MA 250VAC 3AB 3AG | MDA-1/4-R.pdf | |
| BLA1011-300,112 | RF Mosfet LDMOS 32V 150mA 1.03GHz ~ 1.09GHz 16.5dB 300W LDMOST | BLA1011-300,112.pdf | |
| 97U877AHLF | IC CLK DVR PLL 1:10 370MHZ 52BGA | 97U877AHLF.pdf | |
| LM2940S-9.0 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 9V 1A DDPAK/TO-263-3 | LM2940S-9.0.pdf | |
| CTVP00RQW-25-20PD | 30 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | CTVP00RQW-25-20PD.pdf | |
| 52601-G10-6LF | 10 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 52601-G10-6LF.pdf | |
| 315-43-157-41-001000 | 57 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 315-43-157-41-001000.pdf | |
| TNPW08053K01BEEN | RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/8W 0805 | TNPW08053K01BEEN.pdf | |
| RT1206WRC072K26L | RES SMD 2.26KOHM 0.05% 1/4W 1206 | RT1206WRC072K26L.pdf | |
| RN60C4322FRSL | RES 43.2K OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60C4322FRSL.pdf | |
| CW02B15R00JE70HE | RES 15 OHM 3.75W 5% AXIAL | CW02B15R00JE70HE.pdf |