| Manufacturer Part Number: | 695D686X0006F2W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Tantalum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 68µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6V 2414 (6034 Metric) 900 mOhm 0.236" L x 0.135" W (6.00mm x 3.43mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 695D686X0006F2W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-695D686X0006F2W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Tantalum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | TANTAMOUNT® 695D | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 68µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage - Rated | 6V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 900 mOhm | |
| Type | Conformal Coated | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2414 (6034 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.135" W (6.00mm x 3.43mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.085" (2.16mm) | |
| Lead Spacing | - | |
| Manufacturer Size Code | F | |
| Features | General Purpose | |
| Lifetime @ Temp. | - | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 695D686X0006F2W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
695D686X0006F2W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 695D686X0006F2W is new and unused, you can buy 695D686X0006F2W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 695D686X0006F2W.
| ECK-DNA151MB | 150pF 250VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc 0.433" Dia (11.00mm) | ECK-DNA151MB.pdf | |
| M39003/01-2359/HSD | 1.5µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50V Axial 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm) | M39003/01-2359/HSD.pdf | |
| SMF48A-HM3-18 | TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO-219AB | SMF48A-HM3-18.pdf | |
| EBM43DCBD | CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD | EBM43DCBD.pdf | |
| FEP16BTHE3/45 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 100V 16A Through Hole TO-220-3 | FEP16BTHE3/45.pdf | |
| VN3205N8-G | MOSFET N-CH 50V 1.5A SOT89-3 | VN3205N8-G.pdf | |
| PIC18F86J65T-I/PT | PIC PIC® 18J Microcontroller IC 8-Bit 41.667MHz 96KB (48K x 16) FLASH 80-TQFP (12x12) | PIC18F86J65T-I/PT.pdf | |
| MAX6388XS20D4-T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 2 Channel SC-70-4 | MAX6388XS20D4-T.pdf | |
| 8006431500 | Panel Indicator | 8006431500.pdf | |
| MI-26L-MW-F4 | CONVERT DC/DC 270VIN 28VOUT 100W | MI-26L-MW-F4.pdf | |
| RT0805DRE0713RL | RES SMD 13 OHM 0.5% 1/8W 0805 | RT0805DRE0713RL.pdf | |
| JTPQ00RT-18-32P | JT 32C 32#20 PIN RECP | JTPQ00RT-18-32P.pdf | |
| 0643340100 | 32 Positions Header, Shrouded Connector Through Hole, Right Angle Tin | 0643340100.pdf | |
| 67230-006LF | 6 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 67230-006LF.pdf |