| Manufacturer Part Number: | 630D226M050CC2A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 630D226M050CC2A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-630D226M050CC2A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | 630D | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 22µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 50V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Lifetime @ Temp. | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | - | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | - | |
| Size / Dimension | 0.315" Dia x 0.807" L (8.00mm x 20.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial, Can | |
| Standard Package | 520 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 630D226M050CC2A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
630D226M050CC2A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 630D226M050CC2A is new and unused, you can buy 630D226M050CC2A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 630D226M050CC2A.
| ECC20DRTH-S93 | CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD | ECC20DRTH-S93.pdf | |
| SIT8920BM-83-33E-14.745000Y | OSC XO 3.3V 14.745MHZ OE | SIT8920BM-83-33E-14.745000Y.pdf | |
| CDCV857BDGGRG4 | IC SSTL-II PLL CLK-DRVR 48TSSOP | CDCV857BDGGRG4.pdf | |
| V48C15E150BS3 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W | V48C15E150BS3.pdf | |
| CA01COME24-12SB | 5 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | CA01COME24-12SB.pdf | |
| TV07DZ-17-6S | 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | TV07DZ-17-6S.pdf | |
| BACC63BV22H19P7 | 19 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | BACC63BV22H19P7.pdf | |
| MB4FSR-B14.5 | BOOT STRAIN RELIEF 14.5MM DIAM | MB4FSR-B14.5.pdf | |
| DEM9SA191 | D-SUB 9 SKT SOLDER 30 G | DEM9SA191.pdf | |
| 2-282047-1 | 7 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Tin | 2-282047-1.pdf | |
| 1013660000 | 23 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1013660000.pdf | |
| CRCW08052K40FKEB | RES SMD 2.4K OHM 1% 1/8W 0805 | CRCW08052K40FKEB.pdf | |
| CMF651K2700FKRE | RES 1.27K OHM 1.5W 1% AXIAL | CMF651K2700FKRE.pdf | |
| RLR07C1432FSR36 | RES 14.3K OHM 1% 1/4W AXIAL | RLR07C1432FSR36.pdf |