| Manufacturer Part Number: | 630D226M035CC2A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 630D226M035CC2A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-630D226M035CC2A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | 630D | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 22µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 35V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Lifetime @ Temp. | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | - | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | - | |
| Size / Dimension | 0.315" Dia x 0.807" L (8.00mm x 20.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial, Can | |
| Standard Package | 520 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 630D226M035CC2A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
630D226M035CC2A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 630D226M035CC2A is new and unused, you can buy 630D226M035CC2A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 630D226M035CC2A.
| BFC237166563 | 0.056µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial 0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm) | BFC237166563.pdf | |
| 01550020ZXA | FUSE HOLDER CART 32V 20A IN LINE | 01550020ZXA.pdf | |
| FP0805R1-R10-R | 100nH Unshielded Wirewound Inductor 65A 0.17 mOhm Nonstandard | FP0805R1-R10-R.pdf | |
| ERJ-6ENF9090V | RES SMD 909 OHM 1% 1/8W 0805 | ERJ-6ENF9090V.pdf | |
| CN0966A18A08P7-200 | 8 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | CN0966A18A08P7-200.pdf | |
| 1604490000 | 4 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) Vertical Through Hole | 1604490000.pdf | |
| KV20505300J0G | 20 Position Terminal Block Housing for Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | KV20505300J0G.pdf | |
| RT1206WRB0733KL | RES SMD 33K OHM 0.05% 1/4W 1206 | RT1206WRB0733KL.pdf | |
| M55342K12B1B00RT5 | RES SMD 1K OHM 0.1% 1/10W 0603 | M55342K12B1B00RT5.pdf | |
| D55342E07B200DRWS | RES SMD 200 OHM 1% 1/4W 1206 | D55342E07B200DRWS.pdf | |
| VSSR2403470JTF | RES ARRAY 12 RES 47 OHM 24SSOP | VSSR2403470JTF.pdf |