| Manufacturer Part Number: | 595D336X9025D2W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Tantalum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 33µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25V 2917 (7343 Metric) 270 mOhm 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 595D336X9025D2W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-595D336X9025D2W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Conformal Coated Tantalum Capacitors | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Tantalum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | TANTAMOUNT® 595D | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 33µF | |
| Tolerance | ±10% | |
| Voltage - Rated | 25V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 270 mOhm | |
| Type | Conformal Coated | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2917 (7343 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.122" (3.10mm) | |
| Lead Spacing | - | |
| Manufacturer Size Code | D | |
| Features | Derating Recommended, General Purpose | |
| Lifetime @ Temp. | - | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 595D336X9025D2W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
595D336X9025D2W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 595D336X9025D2W is new and unused, you can buy 595D336X9025D2W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 595D336X9025D2W.
| VJ0805D1R7BXAAP | 1.7pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D1R7BXAAP.pdf | |
| 209-3-1REC5-33297-15 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | 209-3-1REC5-33297-15.pdf | |
| P6KE68-B | TVS DIODE 58.1VWM 96.6VC AXIAL | P6KE68-B.pdf | |
| SIT8208AI-G2-18S-72.000000Y | OSC XO 1.8V 72MHZ ST | SIT8208AI-G2-18S-72.000000Y.pdf | |
| 3EZ39D10E3/TR12 | Zener Diode 39V 3W ±10% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 3EZ39D10E3/TR12.pdf | |
| SPB80N03S2L-06 | MOSFET N-CH 30V 80A D2PAK | SPB80N03S2L-06.pdf | |
| TMS320R2812PGFQ | C28x C2000™ C28x Fixed-Point Microcontroller IC 32-Bit 150MHz ROMless 176-LQFP (24x24) | TMS320R2812PGFQ.pdf | |
| X40431S14-C | Supervisor Open Drain or Open Collector 3 Channel 14-SOICN | X40431S14-C.pdf | |
| ABM36DTBZ-S664 | CONN EDGECARD 72POS .156" | ABM36DTBZ-S664.pdf | |
| BACC63BV14B4S7 | 4 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | BACC63BV14B4S7.pdf | |
| TV07RF-25-187PD-P3 | 187 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold | TV07RF-25-187PD-P3.pdf | |
| TV06RW-25-17B | TV 42C 36#22D 6#8(TWINAX) SKT | TV06RW-25-17B.pdf | |
| T38325-19-0 | 19 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws (Not Included) | T38325-19-0.pdf | |
| TNPW12061M91BEEA | RES SMD 1.91M OHM 0.1% 1/4W 1206 | TNPW12061M91BEEA.pdf | |
| CMF603M3000FKR6 | RES 3.3M OHM 1W 1% AXIAL | CMF603M3000FKR6.pdf |