| Manufacturer Part Number: | 5500-336K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 33mH Unshielded Inductor 200mA 25.7 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 5500-336K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-5500-336K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 5500 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 33mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 200mA | |
| Current - Saturation | 90mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 25.7 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 130°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 1.080" L x 0.510" W (27.44mm x 12.96mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.520" (13.21mm) | |
| Standard Package | 200 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 5500-336K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
5500-336K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 5500-336K is new and unused, you can buy 5500-336K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 5500-336K.
| LGM2W221MELZ35 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGM2W221MELZ35.pdf | |
| C0805C224M3RALTU | 0.22µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C224M3RALTU.pdf | |
| 6P37015NDGI | IC CLK BUFFER TCXO 6UMLP | 6P37015NDGI.pdf | |
| MC74VHC14DG | Inverter IC 6 Channel Schmitt Trigger 14-SOIC | MC74VHC14DG.pdf | |
| XC6501P251HR-G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 200mA 3-USP (1.2x1.2) | XC6501P251HR-G.pdf | |
| P1TX6A-SX51V-01M-DC | Fiber Optic Transmitter 850nm 3.3V 235mA SC | P1TX6A-SX51V-01M-DC.pdf | |
| TE750B220RJ | RES CHAS MNT 220 OHM 5% 750W | TE750B220RJ.pdf | |
| 85102E83S5016 | 3 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | 85102E83S5016.pdf | |
| 0022280047 | 4 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 0022280047.pdf | |
| 3044649 | Terminal Block Connector 4 Position Feed Through Blue 12-26 AWG | 3044649.pdf | |
| RCP0505B82R0JET | RES SMD 82 OHM 5% 5W 0505 | RCP0505B82R0JET.pdf | |
| TNPW2010330KBEEF | RES SMD 330K OHM 0.1% 0.4W 2010 | TNPW2010330KBEEF.pdf | |
| AF164-FR-07698KL | RES ARRAY 4 RES 698K OHM 1206 | AF164-FR-07698KL.pdf |