| Manufacturer Part Number: | 5400R-686K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 68mH Unshielded Inductor 78mA 6.47 Ohm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 5400R-686K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-5400R-686K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 5400R | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 68mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 78mA | |
| Current - Saturation | 78mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 6.47 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | 48kHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 1.300" Dia (33.02mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.730" (18.54mm) | |
| Standard Package | 250 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 5400R-686K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
5400R-686K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 5400R-686K is new and unused, you can buy 5400R-686K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 5400R-686K.
| BFC238344332 | 3300pF Film Capacitor 500V 1400V (1.4kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm) | BFC238344332.pdf | |
| RST 2-BULK-SHORT | FUSE 2A 250/277V RADIAL | RST 2-BULK-SHORT.pdf | |
| 3EZ5.1D10/TR12 | Zener Diode 5.1V 3W ±10% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 3EZ5.1D10/TR12.pdf | |
| KSC1845PTA | TRANS NPN 120V 0.05A TO-92 | KSC1845PTA.pdf | |
| S-1135D13-M5T1U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.3V 300mA SOT-89-5 | S-1135D13-M5T1U.pdf | |
| 0FLR0726XPA | FLASHER 726 THERM CARD | 0FLR0726XPA.pdf | |
| VI-2W4-CY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W | VI-2W4-CY-F2.pdf | |
| DMS240125-P5P-IC | 24V 30W AC/DC External Wall Mount Adapter Multi-Blade Input | DMS240125-P5P-IC.pdf | |
| G2R-1-DC24 | General Purpose Relay SPDT (1 Form C) 24VDC Coil Through Hole | G2R-1-DC24.pdf | |
| DBMC-17C2P-J-K87 | 17 (15 + 2 Coax) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector, Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder | DBMC-17C2P-J-K87.pdf | |
| CLP-117-02-L-D | 34 Position Receptacle Connector Gold 0.050" (1.27mm) Surface Mount | CLP-117-02-L-D.pdf | |
| 1010300000 | Terminal Block Connector 2 Position Ground, Earth Green, Yellow 6-16 AWG | 1010300000.pdf | |
| 1-1776281-6 | 16 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1-1776281-6.pdf | |
| 147506-2 | Single Post Terminal Connector Through Hole Tin 0.031" x 0.065" (0.79mm x 1.65mm) Rectangular | 147506-2.pdf |