| Manufacturer Part Number: | 5400R-336K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 33mH Unshielded Inductor 113mA 3.5 Ohm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 5400R-336K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-5400R-336K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 5400R | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 33mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 113mA | |
| Current - Saturation | 113mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 3.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | 107kHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 1.300" Dia (33.02mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.730" (18.54mm) | |
| Standard Package | 250 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 5400R-336K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
5400R-336K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 5400R-336K is new and unused, you can buy 5400R-336K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 5400R-336K.
| SIT9121AI-2C3-33E81.00000Y | OSC XO 3.3V 81MHZ | SIT9121AI-2C3-33E81.00000Y.pdf | |
| 2SB09700RL | TRANS PNP 10V 0.5A MINI-3P | 2SB09700RL.pdf | |
| DK1A1B-L2-DC6V | General Purpose Relay DPST-NO/NC (1 Form A and B) 6VDC Coil Through Hole | DK1A1B-L2-DC6V.pdf | |
| ECC65DREN | CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET | ECC65DREN.pdf | |
| 05-7350-10 | CONN SOCKET SIP 5POS TIN | 05-7350-10.pdf | |
| 0395172805 | 5 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.150" (3.81mm) 270° Free Hanging (In-Line) | 0395172805.pdf | |
| VW46103100J0G | 46 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 180° Free Hanging (In-Line) | VW46103100J0G.pdf | |
| 180464-2 | 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 13.5-17 AWG Crimp Connector Non-Insulated | 180464-2.pdf | |
| Y116950K0000A9L | RES SMD 50KOHM 0.05% 0.4W J LEAD | Y116950K0000A9L.pdf | |
| CFR50J390R | RES 390 OHM 1/2W 5% AXIAL | CFR50J390R.pdf | |
| RN60D6731FB14 | RES 6.73K OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60D6731FB14.pdf |