| Manufacturer Part Number: | 5400R-107K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 100mH Unshielded Inductor 65mA 9.89 Ohm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 5400R-107K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-5400R-107K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 5400R | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 100mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 65mA | |
| Current - Saturation | 65mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 9.89 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | 21kHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 1.300" Dia (33.02mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.730" (18.54mm) | |
| Standard Package | 250 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 5400R-107K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
5400R-107K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 5400R-107K is new and unused, you can buy 5400R-107K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 5400R-107K.
| ECE-A1EKS220I | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1EKS220I.pdf | |
| 06031A9R1D4T2A | 9.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 06031A9R1D4T2A.pdf | |
| T495X476K020ASE150 | 47µF Molded Tantalum Capacitors 20V 2917 (7343 Metric) 150 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | T495X476K020ASE150.pdf | |
| LEL1-1-72-1.00-01-V | CIR BRKR MAG-HYDR 1A LEVER | LEL1-1-72-1.00-01-V.pdf | |
| V14E440PL3B | VARISTOR 715V 6KA DISC 14MM | V14E440PL3B.pdf | |
| AIRD-02-120K | 12µH Unshielded Wirewound Inductor 11.4A 9 mOhm Max Radial, Vertical Cylinder | AIRD-02-120K.pdf | |
| TLV810ZDBZT | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-3 | TLV810ZDBZT.pdf | |
| R24P09S/X2/R6.4 | CONV DC/DC 1W 24VIN 09VOUT | R24P09S/X2/R6.4.pdf | |
| V48C28H150BF | CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W | V48C28H150BF.pdf | |
| ERJ-S06F1210V | RES SMD 121 OHM 1% 1/8W 0805 | ERJ-S06F1210V.pdf | |
| ABM22DTAH-S328 | CONN EDGECARD 44POS .156" | ABM22DTAH-S328.pdf | |
| LVC25FR681EV | RES SMD 0.681 OHM 1% 1W 2512 | LVC25FR681EV.pdf | |
| 77061223 | RES ARRAY 5 RES 22K OHM 6SIP | 77061223.pdf | |
| CMF5511M000FKEB | RES 11M OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF5511M000FKEB.pdf |