| Manufacturer Part Number: | 5400R-106K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 10mH Unshielded Inductor 204mA 1.53 Ohm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 5400R-106K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-5400R-106K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 5400R | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 10mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 204mA | |
| Current - Saturation | 204mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.53 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | 269kHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 1.300" Dia (33.02mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.730" (18.54mm) | |
| Standard Package | 250 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 5400R-106K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
5400R-106K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 5400R-106K is new and unused, you can buy 5400R-106K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 5400R-106K.
| GRM1555C1H1R2BZ01J | 1.2pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C1H1R2BZ01J.pdf | |
| MC22FD102J-T | 1000pF Mica Capacitor 500V 2220 (5750 Metric) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) | MC22FD102J-T.pdf | |
| LMLK1-1RLS5-52-60.0-01 | CIR BRKR MAG-HYDR 60A LEVER | LMLK1-1RLS5-52-60.0-01.pdf | |
| CD610816C | Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 800V 160A Chassis Mount Module | CD610816C.pdf | |
| SDR0906-152KB | 1.5mH Unshielded Wirewound Inductor 180mA 5 Ohm Max Nonstandard | SDR0906-152KB.pdf | |
| TS1608-221M | 220µH Shielded Inductor 220mA 770 mOhm Max Nonstandard | TS1608-221M.pdf | |
| QLA764B3G | LED Circuit Board Indicator 3 High Green (x 3) Diffused, Tinted 2.1V 10mA Round with Domed Top, 3mm (T-1) Through Hole, Right Angle | QLA764B3G.pdf | |
| AC0603FR-071K24L | RES SMD 1.24K OHM 1% 1/10W 0603 | AC0603FR-071K24L.pdf | |
| ABC22DTAI | CONN EDGECARD 44POS .100" | ABC22DTAI.pdf | |
| MS3456W16S-1SZ | 7 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | MS3456W16S-1SZ.pdf | |
| MS3100F28-22SF187 | 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | MS3100F28-22SF187.pdf | |
| 135-3402-001 | MMCX Connector Plug, Male Pin 50 Ohm Free Hanging (In-Line) Crimp or Solder | 135-3402-001.pdf | |
| 2111043-4 | 12 Port Faceplate Gray Double Gang | 2111043-4.pdf | |
| 65240-026LF | 26 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Blue 0.100" (2.54mm) | 65240-026LF.pdf | |
| NE09208000J0G | 9 Position Wire to Board Terminal Block 45° (135°) Angle with Board 0.295" (7.50mm) Through Hole, Kinked Pin | NE09208000J0G.pdf |