| Manufacturer Part Number: | 5400-336K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 33mH Unshielded Inductor 113mA 3.5 Ohm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 5400-336K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-5400-336K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 5400 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 33mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 113mA | |
| Current - Saturation | 113mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 3.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | 107kHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 1.300" Dia (33.02mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.730" (18.54mm) | |
| Standard Package | 250 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 5400-336K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
5400-336K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 5400-336K is new and unused, you can buy 5400-336K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 5400-336K.
| IRFZ44ZSTRRPBF | MOSFET N-CH 55V 51A D2PAK | IRFZ44ZSTRRPBF.pdf | |
| AIUR-16-100K | 10µH Unshielded Wirewound Inductor 1.3A 41 mOhm Max Radial | AIUR-16-100K.pdf | |
| REC3-4809SRWZ/H6/A/M | CONV DC/DC 3W 18-72VIN 09VOUT | REC3-4809SRWZ/H6/A/M.pdf | |
| DPD120050-P7P-TC | 12V 6W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input | DPD120050-P7P-TC.pdf | |
| 2820835 | Relay Socket DIN Rail | 2820835.pdf | |
| RSL116078-S | STAINLESS STEEL ALTERNATIVE | RSL116078-S.pdf | |
| SR1206JR-0768KL | RES SMD 68K OHM 5% 1/4W 1206 | SR1206JR-0768KL.pdf | |
| AMC30DRSI | CONN EDGECARD 60POS .100" | AMC30DRSI.pdf | |
| LJTPQ00RE-15-4PA-023 | LJT 4C 4#12 PIN RECP | LJTPQ00RE-15-4PA-023.pdf | |
| PHP00805E1541BBT1 | RES SMD 1.54K OHM 0.1% 5/8W 0805 | PHP00805E1541BBT1.pdf | |
| CMF55107K00FHEB | RES 107K OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF55107K00FHEB.pdf | |
| RN55C3121DRSL | RES 3.12K OHM 1/8W .5% AXIAL | RN55C3121DRSL.pdf |