| Manufacturer Part Number: | 500D687M010DD2A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 680µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 500D687M010DD2A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-500D687M010DD2A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | 500D | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 680µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 10V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Polarization | - | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | - | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | - | |
| Size / Dimension | 0.374" Dia x 0.945" L (9.50mm x 24.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial, Can | |
| Standard Package | 470 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 500D687M010DD2A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
500D687M010DD2A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 500D687M010DD2A is new and unused, you can buy 500D687M010DD2A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 500D687M010DD2A.
| LMV7235M7X | Comparator General Purpose Open-Drain, Rail-to-Rail SC-70-5 | LMV7235M7X.pdf | |
| MTE4047M3A-UB | EMITTER VISIBLE | MTE4047M3A-UB.pdf | |
| XQAGRN-02-0000-000000Z02 | LED Lighting Color Xlamp® XQ-A Green 525nm (520nm ~ 530nm) 0606 (1616 Metric) | XQAGRN-02-0000-000000Z02.pdf | |
| CRL2S1205SC | DC/DC TH 2W 12-5V SIP SINGLE | CRL2S1205SC.pdf | |
| VI-2NV-CU-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W | VI-2NV-CU-B1.pdf | |
| RT0805FRE0722R1L | RES SMD 22.1 OHM 1% 1/8W 0805 | RT0805FRE0722R1L.pdf | |
| D38999/24FG35SN-LC | 79 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut Shielded | D38999/24FG35SN-LC.pdf | |
| CTVS07RF-9-35BC | CTV 6C 6#22D SKT J/N RECP | CTVS07RF-9-35BC.pdf | |
| 0432236055 | Jack Modular Connector 6p2c (RJ11) 90° Angle (Right) Unshielded Cat4 | 0432236055.pdf | |
| 3793-5505 | 10 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 3793-5505.pdf | |
| 34-6820-90C | CONN IC DIP SOCKET 34POS GOLD | 34-6820-90C.pdf | |
| RG1005N-123-B-T1 | RES SMD 12K OHM 0.1% 1/16W 0402 | RG1005N-123-B-T1.pdf | |
| MBB02070C1654FRP00 | RES 1.65M OHM 0.6W 1% AXIAL | MBB02070C1654FRP00.pdf |