| Manufacturer Part Number: | 500D226M025BA5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 500D226M025BA5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-500D226M025BA5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | 500D | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 22µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 25V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Polarization | - | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | - | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | - | |
| Size / Dimension | 0.248" Dia x 0.512" L (6.30mm x 13.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial, Can | |
| Standard Package | 470 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 500D226M025BA5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
500D226M025BA5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 500D226M025BA5A is new and unused, you can buy 500D226M025BA5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 500D226M025BA5A.
| LP821M200H3P3 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 300 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | LP821M200H3P3.pdf | |
| LMLK1-1RLS4-40000-70-V | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER | LMLK1-1RLS4-40000-70-V.pdf | |
| SMAJ100A-E3/5A | TVS DIODE 100VWM 162VC SMA | SMAJ100A-E3/5A.pdf | |
| ABM08DRAN | CONN EDGECARD 16POS .156 R/A | ABM08DRAN.pdf | |
| STGFW30H65FB | IGBT Trench Field Stop 650V 60A 58W Through Hole TO-3PF-3 | STGFW30H65FB.pdf | |
| XC5VFX200T-1FFG1738C | IC FPGA 960 I/O 1738FCBGA | XC5VFX200T-1FFG1738C.pdf | |
| SY100E171JC-TR | Differential Digital Multiplexer 3 x 4:1 28-PLCC (11.5x11.5) | SY100E171JC-TR.pdf | |
| LM2598T-3.3 | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 1A TO-220-7 (Formed Leads) | LM2598T-3.3.pdf | |
| RER65FR499MCSL | RES CHAS MNT 0.499 OHM 1% 10W | RER65FR499MCSL.pdf | |
| DB25S-C33F92 | 25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Panel Mount Solder Cup | DB25S-C33F92.pdf | |
| 5-146859-1 | 25000, Cuttable Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 5-146859-1.pdf | |
| 1641500000 | 8 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.138" (3.50mm) Vertical Through Hole | 1641500000.pdf | |
| 154740-1 | Terminal Connector Female, Receptacle (Socket), Right Angle 16-20 AWG Crimp | 154740-1.pdf | |
| MBB02070C2371FRP00 | RES 2.37K OHM 0.6W 1% AXIAL | MBB02070C2371FRP00.pdf |