| Manufacturer Part Number: | 4922R-821K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 820nH Unshielded Wirewound Inductor 5.6A 12 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4922R-821K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4922R-821K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4922R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 820nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 5.6A | |
| Current - Saturation | 5.6A | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 12 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) | |
| Standard Package | 800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4922R-821K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4922R-821K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4922R-821K is new and unused, you can buy 4922R-821K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4922R-821K.
| 865080145010 | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080145010.pdf | |
| CD17ED510JO3F | 51pF Mica Capacitor 500V Radial 0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm) | CD17ED510JO3F.pdf | |
| CDV30FJ391GO3 | MICA | CDV30FJ391GO3.pdf | |
| IEGHF66-1-61-20.0-01-V | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A | IEGHF66-1-61-20.0-01-V.pdf | |
| R5F21265SNFP#V2 | R8C R8C/2x/26 Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 24KB (24K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7) | R5F21265SNFP#V2.pdf | |
| SN74LS377DW | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC | SN74LS377DW.pdf | |
| CD4021BCM | IC SHIFT REGISTER 8STAGE 16-SOIC | CD4021BCM.pdf | |
| V300B24M150BG3 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W | V300B24M150BG3.pdf | |
| MCTC2425KEHA | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck | MCTC2425KEHA.pdf | |
| RC0603J5R1CS | RES SMD 5.1 OHM 5% 1/20W 0201 | RC0603J5R1CS.pdf | |
| CR0805-JW-330GLF | RES SMD 33 OHM 5% 1/8W 0805 | CR0805-JW-330GLF.pdf | |
| 4292-4SG-300 | 4 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | 4292-4SG-300.pdf | |
| 48-6518-11H | CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD | 48-6518-11H.pdf | |
| LCMDX16-6CD-Q | Terminal Connector Rectangular Ring, Tubular 16mm² M6 Stud | LCMDX16-6CD-Q.pdf | |
| CMF20220K00JNR6 | RES 220K OHM 1W 5% AXIAL | CMF20220K00JNR6.pdf |