| Manufacturer Part Number: | 4922R-681K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 680nH Unshielded Wirewound Inductor 5.7A 11 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4922R-681K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4922R-681K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4922R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 680nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 5.7A | |
| Current - Saturation | 5.7A | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 11 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.84mm) | |
| Standard Package | 800 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4922R-681K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4922R-681K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4922R-681K is new and unused, you can buy 4922R-681K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4922R-681K.
| B41692A8158Q7 | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 5000 Hrs @ 125°C | B41692A8158Q7.pdf | |
| 0752374184 | CONN HEADER BACKPLANE 100PS GOLD | 0752374184.pdf | |
| NR3010T330M | 33µH Shielded Wirewound Inductor 275mA 1.86 Ohm Max Nonstandard | NR3010T330M.pdf | |
| R5F100FJAFP#X0 | RL78 RL78/G13 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 256KB (256K x 8) FLASH 44-LQFP (10x10) | R5F100FJAFP#X0.pdf | |
| DG507ACWI+T | 2 Circuit IC Switch 8:1 450 Ohm 28-SOIC | DG507ACWI+T.pdf | |
| HLMP-EL12-V0000 | Amber 589.5nm LED Indication - Discrete 2.2V Radial | HLMP-EL12-V0000.pdf | |
| RWS600B12/RFO | AC/DC CONVERTER 12V 600W | RWS600B12/RFO.pdf | |
| GTS06G32-17S | GT 4C 4#4 SKT PLUG | GTS06G32-17S.pdf | |
| CA3106E28-10PBF80 | 7 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Silver | CA3106E28-10PBF80.pdf | |
| 6STF37PAM03B20X | D-SUB FILTER 37POS IP67 | 6STF37PAM03B20X.pdf | |
| 890-70-037-10-001101 | 37 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 890-70-037-10-001101.pdf | |
| 77311-154-02 | 2 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 77311-154-02.pdf | |
| CRCW08056K80JNTC | RES SMD 6.8K OHM 5% 1/8W 0805 | CRCW08056K80JNTC.pdf |