| Manufacturer Part Number: | 4564R-221K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 220µH Unshielded Inductor 200mA 3 Ohm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4564R-221K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4564R-221K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4564R | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 220µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 200mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 3 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 80 @ 796kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 2.9MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C | |
| Frequency - Test | 796kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.340" Dia (8.64mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4564R-221K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4564R-221K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4564R-221K is new and unused, you can buy 4564R-221K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4564R-221K.
| FK24X7S2A684K | 0.68µF 100V Ceramic Capacitor X7S Radial 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm) | FK24X7S2A684K.pdf | |
| CD214L-T51CALF | TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AB | CD214L-T51CALF.pdf | |
| AMC08DRTN-S734 | CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD | AMC08DRTN-S734.pdf | |
| ISL6614ACBZ | IC DRIVER MOSF DUAL SYNC 14SOIC | ISL6614ACBZ.pdf | |
| ERJ-S06F3483V | RES SMD 348K OHM 1% 1/8W 0805 | ERJ-S06F3483V.pdf | |
| 2M801-007-16NF16-5SA | M801 5C 5#12 SKT PLUG OM | 2M801-007-16NF16-5SA.pdf | |
| CTVPS00RF-25-61A | CTV 61C 61#20 PIN RECP | CTVPS00RF-25-61A.pdf | |
| CTVPS00RF-19-31P-LC | CTV 15C 3 MIXED PIN WALL RECP | CTVPS00RF-19-31P-LC.pdf | |
| 54101-G0831LF | 31 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 54101-G0831LF.pdf | |
| 1546697-5 | 5 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.200" (5.08mm) Through Hole | 1546697-5.pdf | |
| CRCW08052K43DHEAP | RES SMD 2.43K OHM 0.5% 1/8W 0805 | CRCW08052K43DHEAP.pdf | |
| RSF1JT33K0 | RES MO 1W 33K OHM 5% AXIAL | RSF1JT33K0.pdf | |
| RNF14FTE750R | RES 750 OHM 1/4W 1% AXIAL | RNF14FTE750R.pdf | |
| RN50C1431FRE6 | RES 1.43K OHM 1/20W 1% AXIAL | RN50C1431FRE6.pdf |