| Manufacturer Part Number: | 4564R-153K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15mH Unshielded Inductor 40mA 60 Ohm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4564R-153K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4564R-153K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4564R | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 15mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 40mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 60 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 100 @ 79.6kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 400kHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C | |
| Frequency - Test | 79.6kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.340" Dia (8.64mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4564R-153K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4564R-153K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4564R-153K is new and unused, you can buy 4564R-153K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4564R-153K.
| 0850130385 | CONN DIN 48P MALE R/2 | 0850130385.pdf | |
| RBA32DTKI-S288 | CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND | RBA32DTKI-S288.pdf | |
| SIT3822AC-1C3-33EZ238.550000T | OSC XO 3.3V 238.55MHZ OE | SIT3822AC-1C3-33EZ238.550000T.pdf | |
| DAC8822QBDBTRG4 | 16 Bit Digital to Analog Converter 2 38-TSSOP | DAC8822QBDBTRG4.pdf | |
| AT73C202J | Cell Phone PMIC 49-VFBGA (5x5) | AT73C202J.pdf | |
| HS300 47R F | RES CHAS MNT 47 OHM 1% 300W | HS300 47R F.pdf | |
| AMC20DRTF | CONN EDGECARD 40POS .100 DIP SLD | AMC20DRTF.pdf | |
| BACC45FN16-24P9 | 24 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | BACC45FN16-24P9.pdf | |
| D38999/26MH53JA-LC | CONN PLUG 53POS STRGHT W/SKT | D38999/26MH53JA-LC.pdf | |
| 901-9215-3CCSF | SMA Connector Jack, Female Socket 50 Ohm Panel Mount, Square Flange Solder Tab | 901-9215-3CCSF.pdf | |
| 1-928918-1 | CONN PIN 22-20AWG CRIMP TIN | 1-928918-1.pdf | |
| RG3216V-9091-B-T5 | RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/4W 1206 | RG3216V-9091-B-T5.pdf | |
| CMF6082R000FEBF | RES 82 OHM 1W 1% AXIAL | CMF6082R000FEBF.pdf |