| Manufacturer Part Number: | 4564R-123K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 12mH Unshielded Inductor 40mA 40 Ohm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4564R-123K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4564R-123K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4564R | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 12mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 40mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 40 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 100 @ 79.6kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 400kHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C | |
| Frequency - Test | 79.6kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.340" Dia (8.64mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4564R-123K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4564R-123K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4564R-123K is new and unused, you can buy 4564R-123K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4564R-123K.
| BFC237346125 | 1.2µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Metallized Radial 1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm) | BFC237346125.pdf | |
| HBO-60 | BUSS ONE TIME FUSE | HBO-60.pdf | |
| ASTMHTFL-106.250MHZ-AJ-E-T | 106.25MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.63 V Enable/Disable | ASTMHTFL-106.250MHZ-AJ-E-T.pdf | |
| F1299BB06 | FILTER POWER LINE EMI 6A WIRE | F1299BB06.pdf | |
| ZXFV401N16TA | IC SEPARATOR SYNC W/FLTR 16-SOIC | ZXFV401N16TA.pdf | |
| AT88SC3216C-MJTG | IC EEPROM 32KBIT 5MHZ M2J | AT88SC3216C-MJTG.pdf | |
| S29GL128P11FFIS43 | IC FLASH MEM 128MBIT PAGE 64BGA | S29GL128P11FFIS43.pdf | |
| PTV12010LAD | MODULE PIP 12VIN 8A VERT 8-SIP | PTV12010LAD.pdf | |
| REC5-0509DRW/H6/A/SMD/CTRL-R | CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-09VOUT | REC5-0509DRW/H6/A/SMD/CTRL-R.pdf | |
| VI-B7M-EY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W | VI-B7M-EY-F2.pdf | |
| PSA15R-120PV-R-CN1 | 12V 15W AC/DC External Wall Mount Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input | PSA15R-120PV-R-CN1.pdf | |
| GTCL08CF14S-2P-B30 | GT 4C 4#16S PIN PLUG RTANG | GTCL08CF14S-2P-B30.pdf | |
| 10124632-0010001LF | 288 Position DIMM DDR4 SDRAM Socket Through Hole | 10124632-0010001LF.pdf | |
| 852-80-076-10-001101 | 76 Positions Header, Unshrouded Connector 0.050" (1.27mm) Through Hole Tin | 852-80-076-10-001101.pdf | |
| TNPW12062K20BETA | RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 | TNPW12062K20BETA.pdf |