| Manufacturer Part Number: | 4564R-122K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 1.2mH Unshielded Inductor 150mA 9 Ohm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4564R-122K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4564R-122K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4564R | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 1.2mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 150mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 9 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 90 @ 252kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1.2MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C | |
| Frequency - Test | 252kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.340" Dia (8.64mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4564R-122K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4564R-122K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4564R-122K is new and unused, you can buy 4564R-122K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4564R-122K.
| ECA-1CHG331 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-1CHG331.pdf | |
| 06036A470KAT2A | 47pF 6.3V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 06036A470KAT2A.pdf | |
| RCC15DCMT | CONN EDGECARD 30POS .100 WW | RCC15DCMT.pdf | |
| ABC06DTAD-S273 | CONN EDGECARD 12POS .100" | ABC06DTAD-S273.pdf | |
| GBC60DRYI-S13 | CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND | GBC60DRYI-S13.pdf | |
| SIT8008AIU13-18S-106.60000D | OSC XO 1.8V 106.6MHZ ST | SIT8008AIU13-18S-106.60000D.pdf | |
| PUMB10,115 | TRANS 2PNP PREBIAS 0.3W 6TSSOP | PUMB10,115.pdf | |
| AGLP060V2-VQ176I | IC FPGA 137 I/O 176VQFP | AGLP060V2-VQ176I.pdf | |
| MI-J6L-MA | CONVERT DC/DC 270VIN 28VOUT 10W | MI-J6L-MA.pdf | |
| LTR50UZPF6201 | RES SMD 6.2K OHM 1W 2010 WIDE | LTR50UZPF6201.pdf | |
| MMCX-P-FHSB | MMCX Connector Plug, Male Pin 50 Ohm Free Hanging (In-Line) Solder | MMCX-P-FHSB.pdf | |
| 0349006110 | 6 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.157" (4.00mm) | 0349006110.pdf | |
| RNF14FTD232K | RES 232K OHM 1/4W 1% AXIAL | RNF14FTD232K.pdf |