| Manufacturer Part Number: | 4564-822K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 8.2mH Unshielded Inductor 50mA 26 Ohm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4564-822K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4564-822K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4564 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 8.2mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 50mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 26 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 90 @ 252kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 500kHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C | |
| Frequency - Test | 252kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.340" Dia (8.64mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4564-822K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4564-822K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4564-822K is new and unused, you can buy 4564-822K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4564-822K.
| K220K15C0GF5UH5 | 22pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K220K15C0GF5UH5.pdf | |
| 102S42E1R8BV4E | 1.8pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric) 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) | 102S42E1R8BV4E.pdf | |
| 2093-200-SM-RPLF | GDT 2000V 20% 3KA SURFACE MOUNT | 2093-200-SM-RPLF.pdf | |
| ASTMUPLDV-156.250MHZ-LJ-E-T | 156.25MHz LVDS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.63 V 55mA Enable/Disable | ASTMUPLDV-156.250MHZ-LJ-E-T.pdf | |
| MHQ0603P3N6ST000 | 3.6nH Unshielded Multilayer Inductor 500mA 250 mOhm Max 0201 (0603 Metric) | MHQ0603P3N6ST000.pdf | |
| MSP430FR6888IPZ | CPUXV2 MSP430™ FRAM Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 96KB (96K x 8) FRAM 100-LQFP (14x14) | MSP430FR6888IPZ.pdf | |
| IS25LQ032B-JMLE-TR | IC FLASH 32MBIT 104MHZ 16SOIC | IS25LQ032B-JMLE-TR.pdf | |
| VI-J3K-CY-S | CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W | VI-J3K-CY-S.pdf | |
| 75-474220-11S | 13 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | 75-474220-11S.pdf | |
| TV07RF-17-73SA-S15AD | 73 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | TV07RF-17-73SA-S15AD.pdf | |
| 43-01123 | 4 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | 43-01123.pdf | |
| KJB6T21W41AN | 41 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | KJB6T21W41AN.pdf | |
| RG2012N-78R7-D-T5 | RES SMD 78.7 OHM 0.5% 1/8W 0805 | RG2012N-78R7-D-T5.pdf | |
| CP00102K000JE66 | RES 2K OHM 10W 5% AXIAL | CP00102K000JE66.pdf |