| Manufacturer Part Number: | 4564-471K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 470µH Unshielded Inductor 200mA 4 Ohm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4564-471K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4564-471K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4564 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 470µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 200mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 4 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 80 @ 796kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1.9MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C | |
| Frequency - Test | 796kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.340" Dia (8.64mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4564-471K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4564-471K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4564-471K is new and unused, you can buy 4564-471K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4564-471K.
| IEG1-1-72-15.0-Q-91-V | CIR BRKR MAG-HYDR 15A LEVER | IEG1-1-72-15.0-Q-91-V.pdf | |
| 0357460510 | .070 FEMALE TEMINAL XL)A-TYPE) | 0357460510.pdf | |
| PUMH14,115 | TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W 6TSSOP | PUMH14,115.pdf | |
| PCM3006T | Stereo Audio Interface 16 b Serial 24-SSOP | PCM3006T.pdf | |
| LT1371CSW#TRPBF | Buck, Boost, Cuk, Flyback, Forward Converter, SEPIC Switching Regulator IC Positive or Negative Adjustable 1.245V 1 Output 3A (Switch) 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | LT1371CSW#TRPBF.pdf | |
| HFBR-2536 | Fiber Optic Receiver General Purpose 125MBd 4.75 V ~ 5.25 V 9mA | HFBR-2536.pdf | |
| VI-J72-EY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W | VI-J72-EY-F4.pdf | |
| AT0805DRE07200RL | RES SMD 200 OHM 0.5% 1/8W 0805 | AT0805DRE07200RL.pdf | |
| MS3121E20-41SF0 | 41 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Free Hanging (In-Line) | MS3121E20-41SF0.pdf | |
| 104427-3 | 5 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 104427-3.pdf | |
| RC1218FK-072R7L | RES SMD 2.7 OHM 1W 1812 WIDE | RC1218FK-072R7L.pdf | |
| Y162745K3000B9R | RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/2W 2010 | Y162745K3000B9R.pdf | |
| CRCW0603330RJNEAHP | RES SMD 330 OHM 5% 1/4W 0603 | CRCW0603330RJNEAHP.pdf |